Munkaanyagnak nevezte tegnap az MTV reggeli műsorában Gráf József földművelésügyi miniszter azt a pákozdi földértékesítési ügyben előkerült szerződést, amit közösen írtak alá a honvédelmi miniszterrel. Elmondása szerint neki semmi köze nem volt az úgynevezett pákozdi ügyhöz, amelyben a Székesfehérvári Nyomozó Ügyészség hivatallal való visszaélés miatt emelt vádat az agrártárca korábbi szakállamtitkára és két másik munkatársa ellen. A miniszter perrel fenyegetett meg mindenkit, aki összefüggésbe hozza személyét az üggyel. A lapunk által nyilvánosságra hozott szerződést, amit a honvédelmi tárca vezetőjével írt alá, pedig munkaanyagnak minősítette, s szerinte éppen ezért nem szerepelt rajta pontos dátum. Gráf József szerint Budai Gyula, a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet (NFA) felügyelőbizottságának Magosz által delegált tagja „az aktaanyagot lopta ki”, ami munkaanyagnak minősül.
Lapunk megkeresésére Budai Gyula leszögezte: Gráf József hazudik, ezért becsületsértés miatt be fogja perelni a minisztert. A Magosz igazgatója mint gyakorló ügyvéd állítja: egy olyan szerződést, amelyen két miniszter aláírásán kívül ügyvédi ellenjegyzés is szerepel, nem lehet munkaanyagnak titulálni. Még a laikusok számára is egyértelmű – tette hozzá –, hogy munkaanyagnak például egy szerződés tervezetét lehetne nevezni, amelyen az érintett miniszterek esetleg még módosítanának, ám ezt mindkét tárcavezető aláírta. Sőt – világított rá –, a birtokába került szerződésen még Tömör László akkori NFA-vezető feljegyzése is szerepel, „sürgősen intézni” megjegyzéssel.
A pákozdi ügy 2006 elején kezdődött, amikor egy befektető kiszemelt magának egy, akkor még a Honvédelmi Minisztérium (HM) vagyonkezelésében lévő, s lőtérként nyilvántartott, 201 hektáros természetvédelmi területet. Ez az állami birtok került át viharos gyorsasággal előbb az agrártárca felügyelete alá tartozó NFA-hoz, ahol eladták azt egy magyar állampolgárnak. Pár nappal később a nyertesnek kihirdetett pályázó, aki a földért 90 millió forintot fizetett, a területet bevitte egy kft.-be, majd üzletrészével együtt 244 millió forintért továbbadta azt egy norvég állampolgárnak.
– Az agrárminiszternek felelnie kell a rám vonatkozó kijelentéséért, vagyis be kell bizonyítania állítását, miszerint én a földalapkezelő szervezetből dokumentumokat loptam – szögezte lapunknak Budai Gyula. A Magosz igazgatója rávilágított: a nemzeti földalapkezelőről szóló törvény szerint a szervezet felügyelőbizottságának tagjaként korlátlan iratbetekintési lehetőséggel rendelkezik, ám minden esetben rögzítik, hogy mely iratokat kérte ki, ráadásul azok áttekintésének ideje alatt a szervezet titkára végig jelen van. Egyszóval – tette hozzá – a szervezeten belül minden általa kikért és megtekintett dokumentumról feljegyzés található.
Ezzel kapcsolatos fejlemény, hogy Budai Gyula tájékoztatása szerint a közelmúltban a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (e szervezet keretein belül működik az NFA) vezérigazgatója egy olyan határozatot hozott, mellyel korlátozzák a felügyelőbizottság tagjainak iratbetekintési jogát. Budai Gyula szerint mindez abba az intézkedéssorozatba illeszkedik, amivel munkáját próbálják ellehetetleníteni, mivel látható, hogy tevékenysége erősen sérti egyes körök érdekeit. Rámutatott: a vezérigazgató határozata szerint a felügyelőbizottság tagjai – a pákozdi ügyben elsőrendű vádlottként hivatalával való visszaéléssel meggyanúsított – Benedek Fülöp vezérigazgató-helyettes engedélyével tekinthetnek csak be az egyes földértékesítésekkel kapcsolatos iratokba. Budai a határozatot a közigazgatási bíróságon támadja meg a közeljövőben. Az igazgató véleménye szerint az állami földértékesítési botrányok, illetve az NFA ellenőrzésének közvetlen akadályozása egyértelműen bizonyítja, hogy a földeladások ügye immár teljesen kicsúszott Gráf József agrárminiszter kezéből. Emlékeztetett arra, hogy amikor az NFA-t beolvasztották a nemzeti vagyonkezelőbe, a miniszter lemondását ajánlotta fel. Hozzátette: ha ezt Gráf József komolyan gondolta, akkor ideje lemondania.
Így néz ki, ha Magyar Péter úgy gondolja, bármilyen nőt megkaphat