Történelmi jelentőségű volt az amerikai alelnök beszéde

Rendkívüli jelentőségűnek nevezte J. D. Vance amerikai alelnöknek a müncheni biztonsági konferencián elmondott beszédét Jonathan Turley, a George Washington Egyetem jogászprofesszora. A professzor szerint Vance bátran szembesítette a szövetségeseket a szólásszabadság védelmének fontosságával.

2025. 02. 19. 20:21
J.D. Vance amerikai alelnök Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Történelmi jelentőségűként méltatta J. D. Vance amerikai alelnöknek a müncheni biztonsági konferencián elhangzott beszédét Jonathan Turley, a George Washington Egyetem jogászprofesszora – számol be róla a Fox News amerikai televíziós hálózat.

Jonathan Turley jogászprofesszor történelmi jelentőségűnek tartja Vance alelnök müncheni beszédét
Jonathan Turley jogászprofesszor történelmi jelentőségűnek tartja Vance alelnök müncheni beszédét (Fotó: AFP)

Turley egyenesen J. F. Kennedy korábbi amerikai elnöknek az 1963-ban Berlinben elmondott beszédéhez hasonlította, amelyben Kennedy arról biztosította a kelet-berlinieket és a vasfüggöny mögött élőket, hogy ki fog állni a szólásszabadságért és az egyéb jogaikért.

Mint arról beszámoltunk, Vance a müncheni beszédében minden külső veszélynél súlyosabbnak nevezte azt, hogy Európában leépül a szólásszabadság. Különösen élesen kritizálta a német cenzúra gyakorlatát.

 

Jonathan Turley szerint, aki könyvet is írt a szólásszabadság kérdéséről, Németországban és Nagy-Britanniában „szabadesésben van” ez az alapvető jog. Sok európai kollégája egyenesen churchilli jelentőségűnek tartja Vance beszédét – tette hozzá a professzor.

Turley arra a nagy vitát kiváltott beszélgetésre is reagált, amelynek során Margaret Brennan, a CBS News amerikai hírtelevízió műsorvezetője azt mondta, hogy a szólásszabadság vezetett a holokauszthoz. Turley professzor élesen bírálta Brennan kijelentését, rámutatva, hogy éppen ellenkezőleg, a nácik első lépése volt a szólásszabadság elfojtása.

A cenzúra az önkényuralom előhírnöke

– hangsúlyozta az alkotmányjogász.

Brennan kijelentésére (az egyébként a neves Yale egyetemen végzett jogász) J. D. Vance is reagált, őrültségnek nevezve azt.

A média tényleg úgy gondolja, hogy a szólásszabadság okozta a holokausztot?

– írta az alelnök a közösségi médiában.

Borítókép: J. D. Vance amerikai alelnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.