Orwellinek nevezte a német szabályozást J. D. Vance

J. D. Vance amerikai alelnök erős kritikát fogalmazott meg Németország szólásszabadságot korlátozó törvényeivel kapcsolatban, és felszólította az Egyesült Államokat és szövetségeseit ezek elutasítására. Vance orwellinek nevezte a német szabályozást, amely kiterjeszti a véleménynyilvánítás büntethetőségét.

2025. 02. 18. 21:39
J. D. Vance amerikai alelnök Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismét a szabad véleménynyilvánítás fontosságára hívta fel a figyelmet J. D. Vance amerikai alelnök. Vance német ügyészek szavaira reagált, akik a CBS News amerikai hírtelevízió egyik műsorában beszéltek a német szabályozásról.

J. D. Vance amerikai alelnök a Marco Rubióval készült interjúra is reagált
J. D. Vance amerikai alelnök a Marco Rubióval készült interjúra is reagált (Fotó: AFP)

A német törvények szerint a nyilvános sértés, akár személyesen, akár online, bűncselekménynek számít. Az interneten elkövetett sértések súlyosabb büntetést vonhatnak maguk után, mivel azok tartósan elérhetőek maradnak. A büntetés ismétlődő elkövetés esetén börtönbüntetés is lehet – mondták el a német ügyészek, hozzátéve, hogy az ilyen tartalmú posztok megosztása is bűncselekménynek számít.

J. D. Vance orwellinek nevezte a szabályozást.

A sértő beszéd nem bűncselekmény, és a véleménynyilvánítás kriminalizálása valódi feszültséget fog okozni az európai–amerikai kapcsolatokban

– írta közösségi oldalán az alelnök.

Vance a müncheni biztonsági konferencián elmondott beszédében is felhívta a figyelmet a szólásszabadság megőrzésének fontosságára, emellett bírálta az európai vezetőket, amiért hagyták elszabadulni az ellenőrizetlen migrációt.

Mindig vicces számomra, hogy azt, hogy hallgassunk a népünkre, amikor tiltakozik a tömeges migráció ellen, és a cenzúra rossz, a demokráciát fenyegető veszélyként kezelik. Tudják, mit jelent valójában a demokrácia?

– írta egy bejegyzésében Vance.

Az alelnök egyúttal élesen bírálta a CBS News riporterét, Margaret Brennant is, amiért szerinte tévesen összekapcsolta a szólásszabadságot a holokauszttal egy Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel folytatott interjúban, amikor úgy fogalmazott, hogy Németországban „a szólásszabadságot fegyverként használták népirtás véghezvitelére”.

Nos, nem értek egyet önnel. A szólásszabadságot nem népirtás végrehajtására használták fel. A népirtást egy tekintélyelvű náci rezsim hajtotta végre, amely történetesen szintén népirtó volt, mert gyűlölték a zsidókat és gyűlölték a kisebbségeket

– mutatott rá Rubio.

A média tényleg úgy gondolja, hogy a szólásszabadság okozta a holokausztot?

– reagált az interjúra J. D. Vance.

Borítókép: J. D. Vance amerikai alelnök (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.