EP-fizetések a brit média fókuszában

2009. 03. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs megállapodás. Nem tudtak megállapodni tegnap az EU külügyminiszterei az unió végrehajtó testületének ötmilliárd eurós konjunktúracsomagjáról – közölte Brüsszelben egy név nélkül nyilatkozó diplomáciai forrás. Az értesülés szerint főként Németország, Nagy-Britannia és Hollandia ellenezte, hogy a tavalyról megmaradt uniós pénzeket az Európai Bizottság által javasolt energetikai, illetve infrastrukturális projektekre fordítsák. (MTI)


A brit Adófizetői Szövetségnek (TPA) elege van az európai adófizetők félrevezetéséből, és most egy jelentésében részletesen bemutatta, mennyit keresnek valójában az Európai Parlament (EP) képviselői. A „Galvin-jelentésből” kiderült: a törvényhozók a fizetésükön felül kapott kiadási keret és egyéb juttatások révén öt év szolgálati idő alatt mintegy 1,2 millió euróra tehetnek szert.
A jelentés 167 képviselőt vett nagyító alá. Kiderült: hatalmas jutalmakat is fizetnek beosztottjaiknak, akik családtagjaik is lehetnek. Egy asszisztens havi illetményének hússzorosát kapta jutalomként.
Az üggyel a BBC részletesen foglalkozott és a brit lapok oldalakat írnak, tele pontos adattal. A jobboldali Timesból például kiderül, hogy az egyébként adót nem fizető EP-képviselők fizetésükön kívül személyi állományukra havi 15500 eurót kapnak. Ezenkívül mindennap 300 eurót, ha reggel aláírják jelenléti ívüket. Megszokott látvány, hogy pénteken reggel 7-kor a képviselők bőröndjükkel sorba állnak, hogy aláírják nevüket, majd rohannak a reptérre.
Ingázásukhoz az unió még a business classnál is drágább repülőutat térít, de itt sem kell igazolni a megtett utat vagy annak költségeit. Az eurokraták rengeteget utaznak konferenciákra, „tényfeltáró” utakra, a világ legtávolabbi sarkába. Hazájukban lévő irodájuk fenntartására évente 50000 eurót kapnak. Irodájuk lehet saját házukban is.
A képviselőknek ingyenes utazási biztosítás és életbiztosítás is jár. Nekik és családtagjaiknak is megtérítik a szemüveg, kontaktlencsék és fogászati kiadásokat, de a hidromasszázs, az iszappakolás és az akupunktúra is a térített szolgáltatások között szerepel. Szolgálati idejük után pedig két éven át is eltartó „átállási” pénzt kapnak, valamint igen nagy összegű nyugdíjat.
Egy brit újságíró az EP épülete mellett akart kivenni magának egy kis lakást. Mint kiderült, a kinézett épületben, akár a két mellette lévőben, a lakásokat órára adják ki. A „hazasiető” képviselők veszik ki őket. A dupla ágyon kívül tükrök és óriás képernyők vannak.
A választások után az új képviselők fizetése egységesen havi 7 ezer euró lesz, de akik korábban ennél többet kaptak otthonról, választhatják a régi „rendszert” is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.