Ügyfelei kárán sikeres a Brokernet?
Több tízezer ügyfele súlyos veszteségeinek árnyékában tavaly is szép növekedést tudott elérni a rendkívül agresszíven értékesítő Brokernet-csoport – írja legfrissebb, ma utcára kerülő számában a Figyelő. A lap szerint a dupla jutalék után most az ügyfelek tudatlanságára alapozó átforgatás hozhatott sikert a cégnek. A Brokernet nem volt hajlandó válaszolni a Figyelő kérdéseire, viszont dupla oldalas hirdetést tett közzé a lapszámban. (MN)
EBRD: Aki fizet, az parancsol
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) érzékenyebb lett, de továbbra is érvényben van, hogy aki fizet, az parancsol – ekképp összegezte Kurt Bayer, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) egyik igazgatójának véleményét szerdán a Der Standard című osztrák lap. Az IMF intézkedései stabilizálták a kelet-európai pénzügyi rendszereket, most azonban kezdenek mutatkozni a hiteltörlesztések körüli nehézségek, ezért Bayer szerint a térségi bankok támogatásához szükség lesz az IMF-hitelek egy második hullámára. (MTI)
Akadozó szelektív hulladékgyűjtés
A kibocsátott műanyag flakonok mindössze 18-20 százalékát gyűjtik szelektíven Magyarországon, noha a lakosság 75 százaléka tisztában van a PET palackokból származó környezetvédelmi problémákkal – jelentette ki Viszkei György, az Öko-Pannon Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója. A társaság ötszáz fős mintán végzett felmérése szerint az emberek környezettudatosabbnak vallják magukat, mint amilyenek a valóságban: a megkérdezettek 82,4 százaléka úgy nyilatkozott, hogy részt vesz a szelektív gyűjtés különböző módjaiban. A magyar háztartások csaknem felében húsznál több PET flakon ürül ki havonta, a nyári hónapokban pedig akár meg is duplázódik ezen termékek forgalma. (MTI)
Kevésbé vonzó a román piac
Mintegy 43 százalékkal csökkentek az első fél évben a közvetlen külföldi beruházások Romániában a tavalyi hasonló időszakhoz képest. A Román Nemzeti Bank adatai szerint január és június között 2,894 milliárd euró volt a külföldi beruházások értéke, szemben a tavalyi 5,076 milliárd euróval. Az idei év első hat hónapjában jegyzett külföldi beruházások 40,9 százalékát tőkerészesedés tette ki, 49,7 százalékát a cégcsoporton belüli hitelek, 9,4 százalékát pedig az újra befektetett nyereség képezte. (MTI)
Jön az orosz roncsprémium
Német példára roncsprémium bevezetését tervezi Oroszország is, gyengélkedő autó-piaca fellendítésére. A Vedomosztyi szerdai jelentése szerint az erről szóló törvénytervezet előirányozza: a legalább tízéves autó tulajdonosa a roncstelepre szállításkor 50 ezer rubeles (1087 eurós) bónra jogosult, de ezt csak Oroszországban gyártott jármű vásárlására fordíthatja. Orosz ágazati szakértők kétségeiket hangoztatják az ötlettel kapcsolatban. (MTI)
Ősi piramisok Lengyelországban: A neolitikus sírhalmok rejtélye
