Nehéz napot zártak tegnap a világ tőzsdéi. Európában egy napon belül egyszázalékos zuhanást – érezhető emelkedés után – nem tapasztalhatunk mindenkor. A régiónkban csökkent a bécsi és a varsói index, igaz, elsősorban egyedi körülmények miatt, és nem a nemzetközi hangulat hatására. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX viszont 155,30 pontos, 0,73 százalékos emelkedéssel,
21 559,36 ponton zárt tegnap. A részvénypiac forgalma 18,6 milliárd forint volt, a vezető papírok az erősödő Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Vegyesen alakultak a világ vezető részvénypiacai. Míg az amerikai vállalatok a tavalyi negyedik negyedévre sorra a várakozásokat meghaladó eredményeket jelentettek, addig több fontos, tengerentúli makrogazdasági adat csalódást okozott. Kovács Roland, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI kérdésre elmondta, hogy a várthoz képest kisebb mértékben csökkent a munkanélküli-segélyért először folyamodók száma Amerikában, és kevésbé nőtt a tartós fogyasztási cikkek decemberi megrendelése is. Ebben a vegyes hangulatban a BUX felülteljesítő volt, elsősorban a Mol erősödésének köszönhetően. A Mol árfolyama arra a hírre emelkedett, hogy az ING felminősítette a magyar olajipari részvényt. Eladás helyett már vételre ajánlja a pénzintézet a Mol papírjait, a célárfolyamát pedig a korábbi 11 ezerről 22 ezer forint körülire módosította.
A forint az elmúlt napokban tartott szűk sávon belül ingadozott csütörtökön. Az eurót délután négy órakor 271,69 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a szerda délutáni 272,84 forint után. Az árfolyam az európai kereskedés kezdete előtt 272,40 forint közelében tartózkodott, majd napközben a forint 270,75-ig erősödött.

Rekordhideg május: mikor változik az időjárás?