Februárban, a házszabálytól eltérve, a holokauszttagadás büntethetőségét megteremtő törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlésnek Mesterházy Attila. Az MSZP frakcióvezetője a holokauszt tegnapi nemzetközi emléknapján elmondta: ha a parlament elfogadja a büntető törvénykönyv (btk.) módosítását, akkor három évig terjedő szabadságvesztéssel lesz büntethető az, aki nagy nyilvánosság előtt tagadja a holokauszt tényét, kétségbe vonja, netán jelentéktelen színben tünteti fel. Mesterházy kijelentette: „ma Magyarországon a mindennapokban ismételten tapasztalható az antiszemitizmus terjedése”. Ezt megelőzően Avigdor Liberman, Izrael külügyminisztere Budapesten felszólította a parlamenti képviselőket: „a magyar Országgyűlésnek törvényben kell tiltania a gyűlöletbeszédet, ezzel kell megakadályoznia az antiszemitizmus terjedését, mert egyre jobban felütötte fejét a szélsőségesek mozgalma Magyarországon”.
Bajnai Gordon kormányfő közleményében úgy fogalmazott: – Ijesztő, hogy egyre többen vannak, akik nem tanultak a történelemből, és a fajgyűlölet-alapú ordas eszmék ismét gyökeret verhetnek mindennapjainkban, a közbeszédben. Ugyanakkor Molnár Csaba MSZP-s kancelláriaminiszter szerint „nem vagyunk túl a holokauszton”.
Ismert, a Fidesz korábban hiába nyújtott be javaslatot a holokauszttagadás büntethetőségére, a parlament balliberális többsége leszavazta, mert a kommunista rendszerek által elkövetett népirtásokat is tartalmazta a tervezet.

Hűvös van, de lesz ez még rosszabb is – előrejelzés