Nem kis sportdiplomáciai bravúr árán sikerült elérni, hogy válogatottunkat mégsem helyezték automatikusan a második kasztba, más kérdés, hogy az elősorsolás aztán oda süllyesztette. Arra viszont már nem lehet különösebb panaszunk, hogy a kiemeltek közül végül a szlovének rendeltettek vetélytársul, mert így legalább kiegyenlítettek az esélyek. Az idegenbeli kezdés is kedvező, ennél többet pedig nem remélhettünk, hisz a jelek szerint azok az idők elmúltak, amikor Magyarország egyértelmű favoritként készülhetett egy ilyen párharcra.
Mondjuk úgy, mint a franciák az izlandiak elleni, első szombati elődöntőre. Esélyességüket a második félidő elején igazolták is a pekingi olimpiai finálé újrajátszásán, és a kilencgólos Karabatic vezérletével végül 36-28-cal léptek tovább. A másik ágon a lengyelek harminc percen át határozottabbnak és dinamikusabbnak tűntek a horvátoknál, akik rutinjukkal és a mindenkori ellenfél lelkét, idegeit őrlő stílusukkal felülkerekedtek, és 24-21-re nyertek.
A tegnap délutáni döntőben az egy évvel ezelőtti vb-végjáték két résztvevője csapott össze ismét, és ezúttal Balicék kezdetben sokkal inkább domináltak, mint tavaly, hazai pályán, Zágrábban. Szinte minden statisztikai mutató terén – kapus- és lövőteljesítmény, indítások, labdaszerzések – uralták a pályát, el is léptek 12-9-re, de a franciák hármat villantak, és 12-12-vel zárult az első játékrész. No meg azzal, hogy Alilovic kapus dühében földhöz vágta a labdát, mert érezte, hogy ebben a rajtban több volt. Karabaticék aztán, szokásukhoz híven, döbbenetes tempóban és eltökéltséggel vágtak neki a második felvonásnak. Magától értetődő természetességgel növelték négyre a különbséget, ami egyszer még egyre szűkült, de a diadal 25-21-ben teljesedett ki.
Franciaország ezzel a pekingi olimpia és a 2009-es vb után 2010-ben az Eb-t is megnyerte, ilyen mesterhármasra még soha senki nem volt képes. A január 19-i nyitányon válogatottunk ezzel a gárdával játszott döntetlent. A triplázók mellett akadt egy duplázó is: a cseh Filip Jicha 53 találattal gólkirály, valamint a torna legértékesebb játékosa, MVP-je lett. E két büszke címhez sajnos a mieink is alaposan hozzásegítették. Izland pedig a lengyelek feletti 29-26-tal (18-10-es félidő után) első Eb-érmét söpörte be úgy, hogy összvissz 290 felnőtt férfi igazolt kézilabdázót foglalkoztat. Ez nem is Európa-, hanem világrekorddal ér fel.

Az ukrán kém, aki éveken át kijátszotta a nemzetbiztonsági megfigyelést