Orosz elutasítás
Brüsszel. Dmitrij Rogozin orosz NATO-nagykövet elutasítja a Dnyeszteren túli szakadár moldovai terület vezetésének szándékát, hogy Iszkander rakéták telepítésére kérje Moszkvát. A diplomata szerint egy ilyen lépés regionális konfliktushoz vezethet. Rogozin hozzátette ugyanakkor, hogy nem lehet az amerikai– orosz kapcsolatok fellendítéséről beszélni addig, amíg Moszkva a sajtóból értesül Washington rakétatelepítési terveiről. (P. I.)
Intés Iránnak
Moszkva. Iránnak büntetőintézkedésekkel kell számolnia, ha nem csillapítja le a nukleáris programjával kapcsolatos nemzetközi aggodalmakat – közölte tegnap a Kreml. Dmitrij Medvegyev orosz elnök szóvivője leszögezte: Oroszország azt akarja, hogy Irán az eddiginél szorosabban működjön együtt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel, illetve más országokkal a nukleáris programjával kapcsolatos tájékoztatásban. (MTI)
Bíráló jogvédők
London. Törvénysértő lehet azoknak az új biztonsági átvilágító berendezéseknek a repülőtéri alkalmazása, amelyek gyakorlatilag a ruha alá „látva” alkotnak képet az emberi testről
– erre figyelmeztette egy brit jogvédő szervezet tegnap a brit kormányt. A kormányzati támogatással működő Esélyegyenlőségi és Emberi Jogi Bizottság a közlekedési tárcának írt levelében felveti, hogy a testszkennerek alkalmazása sértheti a magánélethez fűződő, illetve a diszkriminációt tiltó törvényeket. (MTI)
Osztrák korlátozás
Bécs. Ausztria meghosszabbítaná a külföldi orvostanhallgatók létszámára egyetemein alkalmazott átmeneti korlátozást – jelentette tegnap a bécsi sajtó. A nemrégiben kinevezett szakminiszter, Beatrix Karl brüsszeli osztrák tudósítóknak elmondta, el akarja érni, hogy a korlátozás 2012 helyett
2017-ig maradhasson fenn. Ausztriában az orvostanhallgatói helyek 75 százalékát hazai diákoknak tartják fenn, 20 százalék jut az európai uniós állampolgároknak, és a fennmaradó öt százalék az unión kívüli országokból valóknak. (MTI)

Mutatjuk, miért tüntettek az álcivil szervezetek