Betiltanák a cianidos bányászatot
Fülöp Sándor ombudsman védnökségével nemzetközi konferenciát szervezett a Fenntarthatóság Felé Egyesület és a Magyar Természetvédők Szövetsége a nagybányai ciánszennyezés tizedik évfordulóján. A résztvevők a jövőbeni katasztrófák elkerülése érdekében szorgalmazták a cianidos bányászati technológia európai betiltását és a potenciális szennyezőforrások felszámolását. 2000. január 30-án az ausztrál–román aranybányacég, az Aurul nagybányai létesítményének gátszakadása következtében százezer tonna cianidtartalmú szennyvíz zúdult a Szamosba s a Tiszába. (MN)
Lezárnák a vitát
Közös álláspontban fektették le szlovák és magyar politikusok a hágai Nemzetközi Bíróság előtt, hogy a két ország lépéseket tegyen a bős–nagymarosi vízlépcsőrendszer ügyében. Gerelyes István és Drahomír Sefánek január 28-án Pozsonyban írta alá a közös nyilatkozatot. Az emlékeztető aláírásán részt vett a két ország bős– nagymarosi kormánybiztosa, Erdei György és Gabriel Jencík is. A bős–nagymarosi vízlépcsőrendszerrel kapcsolatos per jelenleg a legrégibb, úgynevezett aktív per Hágában. (Kitekinto.hu)
Uhu a Mecsekben
Magyarországon ritkaságnak számító uhubaglyot láttak a Mecsekben. Ez az első hiteles adat a madár baranyai előfordulásáról. Egyelőre nem tudni, hogy az uhu baranyai felbukkanása a Mecsekben fészkelés előszele-e. (Origo.hu)

Így telt Gyárfás Tamás első napja a börtönben