Visszahívta alelnöki tisztségéből Pécsi Ágnest a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) XIX. kongresszusa. Galló Istvánné, a PSZ elnökének elmondása szerint nagy többséggel fosztották meg tisztségétől az alelnököt, de a pontos számbeli arányokat nem árulta el arra hivatkozva: a kongresszus ülésének ezen szakasza zárt volt. – Pécsi kolléganő egy egészen másfajta szakszervezetet képvisel, a kongresszus többsége úgy ítélte meg, ilyet nem akar. Egészen más a PSZ-ről alkotott felfogása, mint a többségnek, ez egy olyan habitus- és szakmabeli különbség, ami a mi filozófiánktól távol áll – fogalmazott. A PSZ-től távol álló filzófia az lehet, hogy Pécsi Ágnes a Lengyel Gyula Szakközépiskola tanáraként többször szervezett tiltakozó akciókat az intézmény megmentéséért.
A volt alelnök szerint őt nem a pedagógusok, hanem szakszervezeti bürokraták akarták eltávolítani számára nem ismert okból. A leváltás indokairól szóló dokumentumokat egyébként csak a döntés napján kapták meg a küldöttek, de Pécsi semmilyen indoklást nem kapott kézhez. A volt alelnök a kongresszusi küldötteknek címzett levelét sem küldhette szét a PSZ levelezési listáján keresztül, és a kongresszusra hiába próbált független megfigyelőt kérni a Szakszervezetek Együttműködési Fórumától (SZEF), ezt az anyakonföderáció elnöke, Varga László elutasította.
A PSZ kormányhoz, illetve kifejezetten MSZP-hez fűződő szoros viszonya ismert. Bár a közszférát és a pedagógustársadalmat az utóbbi években sorozatos csapások – csökkenő reálkereset, többezres elbocsátások, iskolabezárások – érték, a PSZ egyszer sem élt a nyomásgyakorlás lehetőségével. Varga László, a PSZ volt elnöke testvére Varga Zoltán önkormányzati miniszternek, fia pedig Varga László MSZP-s képviselő, a szocialisták országos elnökségének tagja.

Kagylók menthetik meg a Balatont?