Nemsokára háztartási gépeinket is utasíthatjuk mobiltelefonunk segítségével a rövidesen bevezetendő negyedik generációs adatátviteli szabvány segítségével. Az erre épülő újítások határozzák meg a T-Mobile jövőképét. Néhány éven belül a mainál is gyorsabb mobilhálózatokon internetezhetünk. Nemcsak a szokásos eszközökkel – mobiltelefonnal és számítógéppel –, de a tévén keresztül is elérhetjük a világhálót és akár az internetre kapcsolódó háztartási gépeinket is irányíthatjuk telefonunk segítségével. Minderre az úgynevezett Long Term Evolution (LTE), vagyis a negyedik generációs mobil adatátviteli szabvány és az ezzel megvalósuló rendkívül gyors le- és feltöltési sebesség ad lehetőséget.
A világ meghatározó mobilszolgáltatói, távközlési cégei és gyártói évről évre Barcelonában, a Mobile World Congress elnevezésű rendezvényen gyűlnek össze, ahol beszámolnak a legfontosabb újdonságokról és bemutatják, milyen újdonságokkal számolhatunk rövid és hosszabb távon egyaránt. Az idei év egyik legfontosabb témája a sávszélesség, a mobilinternet rohamos térnyerése volt. A T-Mobile Barcelonában a legkorszerűbb – több várost is érintő – LTE-technológia segítségével mutatta be a Connected Life and Work – vagyis az összekapcsolt élet és munka – nevű szolgáltatásait, azaz mindazt, ami körülvesz majd minket otthon és azon kívül. Olyan szolgáltatásokat, amelyek révén bármikor és bárhol megoszthatjuk másokkal élményeinket.
A fejlesztés révén nemcsak ismerőseinkkel, családtagjainkkal léphetünk kapcsolatba az interneten keresztül, hanem az otthonunkkal, sőt akár a lakásban működő riasztóval vagy hűtőgéppel is. A T-Mobile bemutatóján a jövő hálózatával, az LTE-vel összekapcsolták a Mobile World Congress területén található Deutsche Telekom kiállítási pavilont egy bonni és egy innsbrucki helyszínnel. A bemutató keretében HD felbontású online videókat nézhettek az érdeklődők, kipróbálhatók voltak a közeljövő mobilközösségi megoldásai. A különböző országokban lévő helyszíneken elérhetők voltak az elképesztően gyors fájl fel- és letöltések, amelyek lehetővé teszik, hogy élményeinket valós időben, azonnal megoszthassuk fényképek, audio- és videofelvételek vagy szöveges üzenetek formájában másokkal.
– Izgalmas távlatokat nyitunk előfizetőink számára a kommunikáció és szórakoztatás terén. A Barcelonában rendezett technológiai bemutató is jól példázza ezt a törekvésünket – mondta Winkler János, a T-Mobile magyarországi vezetője, a Magyar Telekom Nyrt. vezérigazgató-helyettese. A Deutsche Telekom és a cégcsoporthoz tartozó T-Mobile Connected Life and Work elnevezésű jövőképe ugyanezeket a szolgáltatásokat kínálja zökkenőmentes átmenettel, az előfizetők mobilkészüléke, számítógépe és televíziója között. Winkler János hangsúlyozta: a jövőkép valóra váltásának legfontosabb előfeltétele a szükséges vezetékes és mobilhálózat megléte. A T-Mobile célja pedig ezzel összhanban nem más, mint hogy a jövőben bármelyik eszközön elérhessük az internetet.

Rekordhideg május: mikor változik az időjárás?