
origo.hu
A malom, amit egy város siratott – fotókon a lángoló múlt
Kasza jogi útra lép. A VMSZ-ből kizárt és tiszteletbeli elnöki tisztségétől megfosztott Kasza József meggondolta magát, s nem nyugszik bele a fegyelmi bizottság szerinte az alapszabállyal ütköző döntésébe, s jogi úton igyekszik érvényt szerezni igazának. A tiszteletbeli elnök ellen ugyanis – állítja – nem lehet fegyelmit indítani. A VMSZ másik kizárt tisztségviselője, Bunyik Zoltán, aki egy időben a párt alelnöke volt, majd a VMSZ Tanácsának elnöke, közölte, nem kíván fellebbezni, mert nem számíthat igazságos döntésre. Pásztor István nem kívánta kommentálni Kasza bejelentését. (S. I.)
(Újvidék)
Pásztor István, a VMSZ elnöke pénteki bejelentését a többi vajdasági magyar párt nem vetette el. Az Ágoston András vezette Vajdasági Magyar Demokrata Párt (VMDP) a szombati választmányi ülésen foglalkozott a VMSZ-es kezdeményezéssel, s mint a testület közleménye kiemeli, a VMDP az ilyen nemzeti egyetértést nem ellenzi, sőt bizonyos feltételek érvényesülése esetén hasznosnak tartja. A feltételek közé sorolta, hogy a választói névjegyzéket a szerb állam készítse el a hivatalos választó névjegyzék részeként. Páll Sándor, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közösségének (VMDK) elnöke fenntartásai ellenére sem utasítja el a kezdeményezést. „Nézzük meg, hogy mi lesz belőle”, nyilatkozta a Vajdaság Ma internetes portálnak. – Úgy gondolom, hogy a nagy gondokkal küszködő Pásztor ezzel akarja eljátszani az integráló szerepét – tette hozzá.
A VMSZ ezzel a két párttal hozta létre annak idején a már csak szinte formálisan létező Magyar Koalíciót. A másik két vajdasági magyar párt, a zentai székhelyű Magyar Polgári Szövetség (MPSZ) (amelynek segítségével éppen most szorították ki Borisz Tadics demokratái a helyi hatalomból a VMSZ-t) és a Szabadkán alakult, ugyancsak radikális Magyar Remény Mozgalom (MRM) még nem reagált Pásztor javaslatára. A VMSZ elnöke bejelentése azonban azt az üzenetet is tartalmazza, hogy „minden sérelmet félretéve” kívánnak tárgyalni a magyar pártokkal.
Felvetődik a kérdés, hogy ha a magyar pártok (és civilek, valamint mindenki más) egy listán indulnak, akkor hogy lesz ebből többpárti választás, s hogy lesz a Magyar Nemzeti Tanácsban hatalom és ellenzék. A válasz egyszerű: mandátumra pályázik a Demokrata Párt, a Szerb Haladó Párt, a Vajdasági Szociáldemokrata Liga, hiszen ezekben is vannak magyarok, akik indulnának a választásokon „polgárok csoportjainak” jelöltjeiként.
A malom, amit egy város siratott – fotókon a lángoló múlt
Németh Lajos elárulta, hogy mikor érkezik meg a valódi nyár, és azt is, hogy mire számíthatunk a továbbiakban
A nyilvános aktus után teherbe esett: Szétszedték a kommentelők Azahriah egykori partnerét
Végérvényesen kivéreztetnék Magyarországot: az összes EU-s forrást meg akarják vonni hazánktól
Csak a gyerekekre tudunk most gondolni: kórházból jelentkezett be Tápai Szabina
70 szervezet tiltakozik Brüsszelben Ukrajna EU-tagsága ellen + videó
Fodor Gábor nagyon kemény jobbegyenest vitt be Magyar Péternek
Le kell önteni az első főzővizet a húsról? A séf elárulta a tökéletes húsleves titkát
Végzetes tettre készülhetett a tizenkét éves Liliána? Még a mobilját sem vitte magával + fotó
Arne Slot és a Liverpool szurkolói sem hisznek Szoboszlainak + videó
Hatalmas botrány az ukrán hadseregben – lemondott a parancsnok és Facebookon mondta el hogy miért
Ennél jobban aligha lehet megalázni egy 15 éves olimpiai bajnokot
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.