Kreml: Moszkva még nem kapott javaslatot a Vatikántól a rendezés ügyében

Moszkva még nem kapott konkrét javaslatot a Vatikántól az ukrajnai helyzet rendezésében való együttműködésre, a további orosz–ukrán tárgyalások helyszínéről még nem született döntés – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára szerdán újságíróknak.

Forrás: MTI2025. 05. 21. 22:42
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője Fotó: Alexander Zemlianichenko Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közölte, hogy Oroszország üdvözli minden ország erőfeszítéseit, amelyek az ukrán rendezés elősegítésére irányulnak, beleértve a Vatikánét is. Peszkov szerint jövőbeli orosz–ukrán békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásának nagy része diszkréten folyik, és „érthető okokból nem lehet nyilvános.” Azt mondta, a dokumentum előkészítése dinamikusan halad, és „senki sem érdekelt a folyamat elhúzásában”, írta az MTI. 

In this pool photograph distributed by the Russian state agency Sputnik, Russia's President Vladimir Putin and Kremlin spokesman Dmitry Peskov are seen before a meeting of the Supreme Eurasian Economic Council at Igora ski resort in the Leningrad region on December 26, 2024. (Photo by Gavriil Grigorov / POOL / AFP)
Vlagyimir Putyin orosz elnök és Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője (Fotó: AFP/Gavriil Grigorov)

A szóvivő elmondta, hogy Ukrajnával folynak ezer-ezer fős fogolycsere-tárgyalások, az Isztambulban elért megállapodás szellemében. Kitért rá, hogy az Egyesült Államokkal egyeztetés folyik kilenc-kilenc fogoly kicseréléséről az illetékes szervek között.

A Kreml-szóvivő egyelőre nem kívánta értékelni, hogy mennyiben jelenthet veszélyt a kétoldalú hadászati egyensúlyra az amerikai Aranykupola rakétavédelmi rendszer.

„Itt meg kell érteni a részleteket. Egyelőre nincs részletezve a projekt”– mondta a szóvivő, hozzátéve, hogy ez az Egyesült Államok szuverén ügye.

„Ha az Egyesült Államok úgy véli, hogy rakétaveszély áll fenn, akkor természetesen rakétavédelmi rendszereket fejleszt, ahogyan azt minden olyan ország teszi, amelynek erre megvan a potenciálja”– nyilatkozta. 

Hangot adott álláspontjának, miszerint az orosz–amerikai kapcsolatok újrafelvételét a stratégiai stabilitás kérdésében „maguk a fejlemények” diktálják. Hangsúlyozta, hogy a hadászati stabilitás megsértett szerződéses és jogi alapjait az egész bolygó biztonsága érdekében kell újból megteremteni.

Borítókép: Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője (Fotó: AFP/Alexander Zemlianichenko)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.