A legfőbb ügyész múlt szerdán, az Országgyűlés alkotmányügyi bizottságában jelentette be, hogy az úgynevezett UD-ügyben bűncselekmény gyanúja vetődött fel az NBH több munkatársával, köztük a volt főigazgatóval szemben. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) megalapozottnak tartotta az államtitoksértés mellett a személyes adattal való visszaélés és a hivatali visszaélés gyanúját is, részben Laborc Sándor, részben mások ellen. A Budapesti Katonai Ügyészség (BKÜ) azonban a történteket egyelőre másként értékeli, hiszen az eljárást ismeretlen tettes ellen indította meg.
Eközben egyhangúlag elfogadta a T. Ház nemzetbiztonsági bizottsága a háromtagú munkacsoportja által készített jelentését a Political Capital (PC) és az NBH kapcsolatáról. Az ügynek szinte minden öszszefüggése államtitok, ezért a jelentésből semmit sem hoztak nyilvánosságra. A vizsgálóbizottság elnöke, Hende Csaba (Fidesz–KDNP) közölte: a munkacsoport úgy döntött, a jelentést továbbküldi a titkosszolgálatokat felügyelő miniszternek és a legfőbb ügyésznek. A korábban az MDF-nek tanácsokat adó PC 2006-tól szerződésben állt az NBH-val, és ez alapján többek között a Jobbikra, a Magyar Gárdára vonatkozóan is gyűjtött adatokat. A PC akkor közölte: semmi olyat nem közölt az NBH-val, amit korábbi elemzéseiben ne hozott volna nyilvánosságra.
A nemzetbiztonsági bizottság tárgyalta azt a pályázatot is, amelyet a házelnök írt ki az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára főigazgatói állására. A posztra hárman pályáztak, Gyarmati György jelenlegi főigazgató, Varga László, Budapest Főváros Levéltárának korábbi főigazgatója és Markó György ezredes, a levéltár elődje, a volt Történeti Hivatal elnöke. Bőhm András (SZDSZ) nehezményezte, hogy a házelnök kizárólag Gyarmati bizottsági meghallgatását kezdeményezte, így a három pályázó közül kettőt bizottsági meghallgatás nélkül utasítottak el.
Kenedi vezeti a bizottságot. A kormány háromtagú bizottságot hoz létre, hogy felügyelje a Nemzetbiztonsági Hivatalnál őrzött mágnesszalagokon található adatok hiánytalan feldolgozását, a minősítés felülvizsgálatát, majd a minősítésüket elvesztő anyagok levéltárba adását – jelentette be Bajnai Gordon a parlamentben interpellációra válaszolva. A kormány a bizottság vezetésére Kenedi Jánost kérte fel. A kormányfőt Bőhm András SZDSZ-es politikus kérdezte, fontosnak nevezve a Kenedi János történész vezette bizottság kutatását, amely, mint mondta, a Nemzetbiztonsági Hivatalnál őrzött mágnesszalagok révén próbált közelebb jutni az igazsághoz.
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat