A jelenleg is zajló kihallgatásokkal kapcsolatban a rendőrség azt közölte, hogy a mostani vezérigazgatót 40 millió, a volt vezérigazgatót pedig 15 millió forint vagyoni hátrány okozásával gyanúsítják. A BRFK gazdaságvédelmi főosztálya tavaly november óta nyomoz hűtlen kezelés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt a társaságnál történt visszaélésekkel kapcsolatban.
A feljelentés és az eljárás eddigi adatai alapján gyanú merült fel, hogy a cég jelenlegi vezetője, Hosszú Sándor döntései jelentős kárt okoztak a társaságnak és magának a MÁV-nak.
*
Az eljárás során a nyomozók adatokat és információkat kértek a MÁV-tól az Informatika Zrt.-nél kötött egyes munkaszerződésekről, illetve több végkielégítésről. A nyomozók a társaság húsz céggel kötött tanácsadói szerződéseinek teljes dokumentációját is lefoglalták. A feljelentést egyébként a szaktárca tette, ahová még tavaly októberben érkezett egy részletes, írásos bejelentés a MÁV Informatikánál történt visszaélésekről. A minisztérium ez alapján belső vizsgálat lefolytatására kérte a MÁV elnök-vezérigazgatóját, a bejelentést a tárca később az ügyészséghez is továbbította.
A jelenlegi vezető a gyanú szerint több emberrel is kötött munkaszerződést úgy, hogy az érintettek nem is dolgoztak a társaságnál. Emellett fiktív megbízási szerződéseket is aláírt, ezek után tényleges munkavégzés nélkül fizette ki a leadott számlákat. A vezérigazgató és közvetlen munkatársai továbbá hivatalos útként számoltak el egy római konferenciát, pedig azt a valóságban meg sem rendezték.
Lapunkat korábban egy magát megnevezni nem kívánó MÁV-alkalmazott úgy tájékoztatta, hogy a feljelentés mögött egy elbocsátott középvezető személyes bosszúja állhat. A meggyanúsítás azonban azt jelzi, hogy a nyomozók találtak a lefoglalt dokumentumokban szabálytalanságokra utaló jeleket.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban