Nemsokára gyanúsított lehet Hagyó

Megszűnik az Országgyűlés megalakulásával az újra nem választott parlamenti képviselők mandátuma, ezzel együtt a mentelmi joguk is. Köztük van Hagyó Miklós, az MSZP volt főpolgármester-helyettese, akinek a büntetőjogi felelősségével kapcsolatos bizonyítékokat a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) két hete kiegészítette, és az ezzel kapcsolatos iratokat elküldte az ügyészségnek.

Szilágyi Richárd
2010. 05. 22. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tafferner Éva, a BRFK szóvivője lapunknak elmondta, hogy a napokban bővülhet a BKV-ügyben gyanúsítottak köre, de azon kérdésünket, hogy ez összefügg-e Hagyó mentelmi jogának megszűnésével, nem volt hajlandó kommentálni. Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője elismerte, hogy folyamatosan kapnak iratokat a BRFK-tól, de ezek tartalmáról nem nyilatkozott. – Ha a nyilvánosság előtt beszélnénk ezekről, az sértené a nyomozás érdekeit – mondta.
Korábbi hírek szerint már legalább három terhelő vallomás van az illetékes nyomozócsoport birtokában Hagyó Miklós ellen. Elsőként Balogh Zsolt, a BKV volt megbízott vezérigazgatója beszélt a Magyar Nemzetnek március 6-án adott interjújában arról, hogyan működött a BKV-nál a politikai irányítás.
*
Állítása szerint rajta keresztül csaknem hetvenmillió forint jutott Hagyó Miklóshoz olyan BKV közeli cégektől, amelyek nem tiszta körülmények között jutottak szerződésekhez a közlekedési cégnél. Legutóbb Bielek Péter, a fővárosi közterület-fenntartó vezérigazgatója nyilvánosságra került rendőrségi vallomásában állította azt, hogy Hagyó Miklós és Demszky Gábor SZDSZ-es főpolgármester korábbi tanácsadója, Mesterházy Ernő határozták meg, hogy mely ügyvédi irodáknak kell adni a legnagyobb összegű közbeszerzési megbízásokat. Hagyó azt a Horváth, Dóczi & Lehmann Ügyvédi Irodát „ajánlotta”, amelyik egyben a szocialista politikus privát cégének, a Wirtass Kft.-nek is a jogi képviselője és amelynek alapítóját, Horváth Ivánt bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezeléssel gyanúsítják a rendőrök. A BRFK márciusban a vallomásokra hivatkozva már javasolta Hagyó mentelmi jogának felfüggesztését, de az ügyészség akkor további bizonyítékokat kért a nyomozóktól. Bárándy György ügyvéd korábban úgy nyilatkozott: Hagyóból előbb-utóbb gyanúsított lesz, mert rengeteg komoly adat van arra nézve, hogy követett el bűncselekményt.
A Magyar Nemzet január végén hozta nyilvánosságra azt a belső feljegyzést, amely a mai napig az egyetlen közvetlen, írásos bizonyítéka annak a feltételezésnek, hogy a fővárosi szocialisták kézi vezérléssel irányították a BKV-t: Hagyó városüzemeltetésért és vagyongazdálkodásért felelős főpolgármester-helyettesként 2008-ban arra „kérte” a BKV vezetését, hogy mielőtt bármilyen változást kezdeményeznek a közlekedési társaság szervezeti felépítésében, azt vele előzetesen közöljék.
Hagyó február 2-án, eleget téve az MSZP fővárosi elnöksége kérésének, visszalépett a XII. kerületi egyéniképviselő-jelöltségtől és a budapesti lista harmadik helyéről, illetve fővárosi közgyűlési mandátumáról is lemondott, majd március 7-én felfüggesztette párttagságát, és lemondott a XII. kerületi elnöki posztjáról, de mentelmi jogához továbbra is ragaszkodott. A BKV kézi vezérlésének gyanújába keveredett szocialista politikus márciusban vagyonkimentési sorozatba kezdett: lánya nevére íratott, párttársának eladott érdi háza és cégén keresztül értékesített budai ingatlanjai után végül barátnője nevére jegyeztette be saját lakásának haszonélvezeti jogát.

Fuzik házi őrizetben. A Budai Központi Kerületi Bíróság tegnap házi őrizetbe helyezte az előzetes letartóztatásban lévő Fuzik Zsoltot, a BKV volt informatikai igazgatóját. Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjének tájékoztatása szerint olyan mennyiségű bizonyíték gyűlt össze Fuzik ellen, hogy már nincs szükség a személyi szabadságot korlátozó legszigorúbb kényszerintézkedésre. Fuziknak komoly szerepe volt annak a 28 milliós szerződésnek a megkötésében, amit a nyomozók tavaly decemberben foglaltak le a BKV Akácfa utcai székházában. Ismert, december 4-én egy óbudai mélygarázsban vesztegetés közben tetten érték a BKV volt jogi igazgatóját, Sziebert Györgyöt. Az üggyel összefüggésben Rényi-Vámos Krisztina, a Budapest Airport Zrt. volt jogi vezetője és Sziebert is előzetes letartóztatásba került. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.