Mutyibrigádok az MSZP-ben

Szanyi Tibor MSZP-s képviselő szerint erősen kérdéses, hogy képes-e új politikai irányba mozdulni a párt, amikor a fővárosban és a megyei pártszervezetekben is gyakorlatilag a régi vezetőket választották újra a tisztújításkor. A politikus lapunknak elmondta, azért nem indult a budapesti szervezetben tisztségért, mert ugyanaz a „mutyibrigád” dönt, mint korábban.

Török László
2010. 06. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Még a budapesti tisztújítás előtt a pártvezetéshez írt nyílt levelében fogalmazott meg erős kritikát Szanyi Tibor az MSZP-ről, amelyben a fővárosi szervezetről közölte, hogy ott „gyakorlatilag változatlanul folyik a hatalmi osztozkodás, miközben a pozícióik átmentésén fáradoznak a szocialisták” (Budapesten korábban pár év alatt vette át az irányítást Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes). Múlt hét végétől Horváth Csaba vezeti a fővárosi pártot, aki Burány Sándort váltotta, míg az elnökség nagy része a helyén maradhatott. Szanyi Tibor ennek kapcsán kifejtette, az új elnökségnek ugyanaz a „mutyibrigád” szavazott bizalmat, mint ami a korábbiakban is döntött a posztokról. A politikus – miként lapunknak kifejtette – ezért nem is indult semmilyen tisztségért, szerinte ugyanis előbb tagrevíziót kellene elrendelni az MSZP-ben, mert sokan fiktív tagok után jutottak párton belül mandátumhoz. – Egyedül a társadalompolitikai alelnökké választott markáns, mérsékelten kritikus politikát képviselő Alexa Györgytől lehet remélni, hogy új irányt ad a szocialistáknak – vélekedett Szanyi Tibor. A szocialista képviselő szerint a megyei pártszervezeteknél is a régi vezetés megerősítése történik, ami erősen kérdésessé teszi, hogy az MSZP képes-e a változásra.
Több megyei szervezetben is tisztújítás volt a hét végén, Tolna megyében például Harangozó Tamás maradt az MSZP elnöke, és vele együtt újraválasztották a párt teljes megyei vezetését is. A tolnaiak pártelnöknek Mesterházy Attila frakcióvezetőt, elnökhelyettesnek Molnár Csaba volt kancelláriaminisztert javasolták. Varga Zoltánt Békésben erősítették meg a megyei elnöki poszton, itt is Mesterházy és Molnár kapott támogatást a két pártvezetői posztra. Figyelemre méltó, hogy mindkét megyében Botka László szegedi polgármestert javasolták választmányi elnöknek – a tisztséget az újrázni kívánó Simon Gábor bírja.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében újra Veres János volt pénzügyminiszter az elnök. Bár a nyíregyházi küldöttgyűlésen részt vett Mesterházy Attila is, Veres tájékoztatása szerint nem volt napirenden az a kérdés, hogy kit támogassanak a július eleji tisztújító kongresszuson pártelnöknek. Somogyban ismét Kolber István lett a megyei pártvezető.

Tiltakozók. A Fidesz által meghirdetett elszámoltatások ellen tiltakozott 108 politikus, közéleti személyiség. Az aláírók között található több volt szabad demokrata, köztük Kuncze Gábor és Bauer Tamás, de aláírt Bokros Lajos MDF-es EP-képviselő, Heller Ágnes filozófus, Kenedi János történész, Vásárhelyi Mária szociológus, Konrád György író és Farkasházy Tivadar humorista is. Szerintük az elszámoltatásban összemossák a bűncselekményekért való felelősségre vonást a másfajta politika egzisztenciális szankcionálásával. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.