Még a budapesti tisztújítás előtt a pártvezetéshez írt nyílt levelében fogalmazott meg erős kritikát Szanyi Tibor az MSZP-ről, amelyben a fővárosi szervezetről közölte, hogy ott „gyakorlatilag változatlanul folyik a hatalmi osztozkodás, miközben a pozícióik átmentésén fáradoznak a szocialisták” (Budapesten korábban pár év alatt vette át az irányítást Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes). Múlt hét végétől Horváth Csaba vezeti a fővárosi pártot, aki Burány Sándort váltotta, míg az elnökség nagy része a helyén maradhatott. Szanyi Tibor ennek kapcsán kifejtette, az új elnökségnek ugyanaz a „mutyibrigád” szavazott bizalmat, mint ami a korábbiakban is döntött a posztokról. A politikus – miként lapunknak kifejtette – ezért nem is indult semmilyen tisztségért, szerinte ugyanis előbb tagrevíziót kellene elrendelni az MSZP-ben, mert sokan fiktív tagok után jutottak párton belül mandátumhoz. – Egyedül a társadalompolitikai alelnökké választott markáns, mérsékelten kritikus politikát képviselő Alexa Györgytől lehet remélni, hogy új irányt ad a szocialistáknak – vélekedett Szanyi Tibor. A szocialista képviselő szerint a megyei pártszervezeteknél is a régi vezetés megerősítése történik, ami erősen kérdésessé teszi, hogy az MSZP képes-e a változásra.
Több megyei szervezetben is tisztújítás volt a hét végén, Tolna megyében például Harangozó Tamás maradt az MSZP elnöke, és vele együtt újraválasztották a párt teljes megyei vezetését is. A tolnaiak pártelnöknek Mesterházy Attila frakcióvezetőt, elnökhelyettesnek Molnár Csaba volt kancelláriaminisztert javasolták. Varga Zoltánt Békésben erősítették meg a megyei elnöki poszton, itt is Mesterházy és Molnár kapott támogatást a két pártvezetői posztra. Figyelemre méltó, hogy mindkét megyében Botka László szegedi polgármestert javasolták választmányi elnöknek – a tisztséget az újrázni kívánó Simon Gábor bírja.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében újra Veres János volt pénzügyminiszter az elnök. Bár a nyíregyházi küldöttgyűlésen részt vett Mesterházy Attila is, Veres tájékoztatása szerint nem volt napirenden az a kérdés, hogy kit támogassanak a július eleji tisztújító kongresszuson pártelnöknek. Somogyban ismét Kolber István lett a megyei pártvezető.
Tiltakozók. A Fidesz által meghirdetett elszámoltatások ellen tiltakozott 108 politikus, közéleti személyiség. Az aláírók között található több volt szabad demokrata, köztük Kuncze Gábor és Bauer Tamás, de aláírt Bokros Lajos MDF-es EP-képviselő, Heller Ágnes filozófus, Kenedi János történész, Vásárhelyi Mária szociológus, Konrád György író és Farkasházy Tivadar humorista is. Szerintük az elszámoltatásban összemossák a bűncselekményekért való felelősségre vonást a másfajta politika egzisztenciális szankcionálásával. (MTI)

Lebuktak a tetőfedő maffia tagjai – videón a TV2 stábjának rajtaütése