Utazás helyett videokonferencia

Az elmúlt közel két esztendőben elsősorban a gazdasági válság, az utóbbi hónapokban pedig a természeti, időjárási viszontagságok ösztönzik arra a vállalatokat, hogy az üzleti tárgyalásokat, konferenciákat utazás mellőzésével hozzák tető alá. A T-Systems elsőként reagált az új igényekre.

Bodacz Péter
2010. 06. 30. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Komoly költséget és időt spórolhatnak meg az üzleti partnerek, ha utazások helyett videokonferenciák használatával bonyolítják le megbeszéléseiket. A Magyar Telekom kis- és nagyvállalati partnereit kiszolgáló T-Systems friss felmérése szerint a cégvezetők többsége egyetért azzal a megállapítással, hogy a videokonferenciák révén hatékonyabbá tehető a kommunikáció, és felgyorsítható a döntéshozatal. Azonban eddig döntően csak házon belül – telephelyeiket összekötve – használták ezt a szolgáltatást a cégek. Előbbi esetében a vállalati tűzfalak biztonságos átjárásának hiányosságai, utóbbinál pedig a működő videokonferencia-rendszerek limitált száma hátráltatta a videokonferenciázás széles körű elterjedését.
Ezzel együtt – mint azt Papp István, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, a vállalati szolgáltatások üzletágvezetője elmondta – a szolgáltatásban rejlő lehetőségeket mutatja, hogy az előrejelzések szerint 2011-ben a nagy felbontású (high definition – HD) videokonferencia-berendezések eladása világszinten a duplájára nő majd. A távközlési társaság felismerte az új rendszerben rejlő lehetőségeket, és összekapcsolja az egymástól függetlenül működő mintegy tízezer magyar videokonferencia-rendszert. A múlt héten bemutatott országos nyílt internetalapú szolgáltatással lehetőség nyílik nemcsak vállalaton belüli, hanem a cégek közötti hazai és nemzetközi kommunikációs hálózat kiépítésére is. Papp István közlése szerint a társaság először Magyarországon vezeti be a Telepresence névre keresztelt szolgáltatást, de a hosszabb távú tervek között szerepel a külföldi értékesítés is. – A Telepresence eddig döntően a magyar cég és a Deutsche Telekom közötti kommunikációt szolgálta, használatával az utazási költségek 35 százalékát sikerült megtakarítani, a rendszer 80-90 százalékos kihasználtsága mellett. A vállalat most együttműködési szerződést kötött a Tata Communications nevű céggel, amelynek nemzetközi hálózata révén a magyar cégek ez év második felétől akár kontinenseket átívelő kapcsolatokat is létesíthetnek – szögezte le a cégvezető. Papp István hangsúlyozta: a szolgáltatás elindítására 50-100 millió forint közötti összeget költött a távközlési társaság, de ahogy nőnek a vállalati igények az összekapcsolásra, úgy fejlesztik tovább a hálózatot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.