A Diagon Kft. sikerének ipari titkai

Leleplezésnek szánt mozi került fel az internetre abban az ügyben, amelyben a Diagon Kft. négymilliárd forint károkozással vádolja korábbi munkavállalóit. A képsoron orosz és magyar üzletemberek láthatók.

Munkatársunktól
2010. 07. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kern József, a Diagon tulajdonosa azzal vádolja korábbi munkatársait, hogy a tulajdonát képező labordiagnosztikai anyagok receptjeit ellopták tőle, és lementették számítógépeikre. Céljuk szerinte az volt, hogy ezeket eladják egy olyan orosz cégnek, amellyel a Diagon akart üzletelni. A világhálóra az Index által föltett, titokban készített képsorokon az orosz cég és a Diagon volt munkatársai láthatók egy étteremben. Az ügyben nyomozás zajlott, a vita már a bíróságon folytatódik. A megvádolt gyártástechnológus és kollégája azzal védekezik, hogy gépeiken a receptúrákat tartalmazó anyagok nem is ipari titkok, hiszen azokat az interneten bárki szabadon megtalálja és letöltheti, így aztán ellopni sem lehet.
Az ügy érdekessége, hogy a szocialisták gazdasági holdudvarához tartozó Kern József olyan módszerrel indult el a milliárdok felé vezető úton, amelyet most ő maga kifogásol volt kollégáival szemben. Karrierjéről 2006-ban úgy nyilatkozott a Világgazdaság című napilapnak, hogy csupán a kedvező adózási lehetőségek miatt alapított céget 1989-ben, arról azonban fogalma sem volt, hogy mi legyen annak tevékenysége. A felismerésre végül úgy jutott, hogy egy közkórházból elcsábított egy szakembert, s felhasználta annak tudását, azaz a kórház „ipari titkait”. „Összefutottam egykori osztálytársammal, aki a gyulai kórházban dolgozott, s éppen azt mesélte, hogy hematológiai oldatot gyárt, s ezzel félmillió forintot spórolt a munkahelyének. Felvetettem, gyártsuk mi az oldatot” – emlékezett vissza Kern József a lapban, amely úgy fogalmazott a kórháznak történő súlyos károkozásról, hogy „az üzletember megtalálta a fehér foltot a piacon”.
Kern József az elmúlt húsz év alatt ugyanezzel a piacszerző logikával építette föl vállalatbirodalmát, amely különböző privatizációkkal mélyen behatolt a közegészségügybe, s amelynek legnagyobb hazai piacát továbbra is a közpénzből finanszírozott és egyre rosszabb állapotban lévő egészségügy jelenti.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.