A posta elnöke búcsúlevelet írt

Búcsúlevelében sikertörténetként mutatja be a Magyar Posta elmúlt nyolc évét Csáki György, a társaság elnöke, aki menesztésére számít. A dolgozók azonban a többezres elbocsátásokra, a kis posták bezárására, üdülőik elvesztésére és a postaszékház eladása miatti nyomozásra emlékeznek.

Bákonyi Ádám
2010. 07. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hazai politikai szokásoknak megfelelően” menesztésére számít, ugyanakkor sikertörténetként értékeli a Magyar Posta elmúlt nyolc évét Csáki György. A társaság elnöke lapunk birtokába jutott, kollégáinak írt „búcsúzólevélében”, mondhatni, hogy csak a szépre emlékezik. Az elnök arra hívja fel munkatársai figyelmét, hogy a 2003. évi 124,5 milliárdról 2009-re 173,5 milliárd forintra nőtt a társaság bevétele, hét év alatt 25,28 milliárd forint osztalékot fizettek be a tulajdonosnak, miközben a posta saját tőkéje 61,6 milliárdról 70,4 milliárd forintra nőtt. Az elnök szerint a cégnél 2003 óta több mint ötvenöt százalékkal növekedtek a bérek, eközben a cég a postafelújítások révén folyamatosan javította az ügyfelek kiszolgálásának minőségét, ezzel együtt javultak a postások munkakörülményei. „Hosszan sorolhatnánk az elért eredményeket, de ugyanolyan hosszú lenne az elvégzendő feladatok, elérendő célok listája is! Jómagam büszke vagyok arra, hogy az elmúlt nyolc évben részese lehettem a Magyar Posta, ezen fontos nemzeti közszolgáltató sikeres átalakításának, tartósan nyereséges tevékenységének, a társaságnál folyó szociális párbeszédnek.” – írja búcsúzóul Csáki György.
Messze nem ilyen örömittas hangulatban emlékszik az elmúlt évekre Ádám István. A Postások Független Érdekvédelmi Szövetségének elnöke a társaság nyereségességét elismerte ugyan, azonban annak árára és körülményeire is rámutatott. – Az elmúlt nyolc évben közel kilencezer fővel csökkent a postai dolgozók száma, több száz kis postát zártak be vagy adtak ki vállalkozásba. A postai dolgozókat, kézbesítőket biztosítások megkötésére, sorsjegyek értékesítésére kényszerítették, miközben számos hagyományos szolgáltatást és jelentős bevételi forrást kiszerveztek. A cég mindemellett tucatszámra adta el üdülőit, jóléti ingatlanait, sportpályáit, raktárait, telephelyeit, munkásszállóját – sorolta Ádám István azokat a tényeket, amelyekre Csáki György nem tért ki. Ezek közé tartozik a hírhedt kerékpártenderügy, amikor a posta 4800 kerékpárt, illetve öt évre szervizszolgáltatást vásárolt volna mintegy 1,1 milliárd forint értékben. Kiderült azonban, hogy a biciklikről a Magyar Posta embere már fél évvel a tenderkiírás előtt tárgyalt a majdani nyertes cég képviselőjének társaságában Szlovéniában. A legbotrányosabb eset azonban a postapalota eladása, illetve új székház bérlése; az ügyben a Fővárosi Főügyészség nyomozást rendelt el hűtlen kezelés gyanújával. A cég „költségtakarékosságra” hivatkozva mélyen áron alul, négymilliárd forintért adta el a patinás Krisztina körúti ingatlant, míg havi 400 ezer euróért, mintegy százmillió forintért bérel irodákat a Gateway Business Centerben. Mivel a szerződés legalább tíz évre szól, a cég összesen 12 milliárd forintot fizet ki bérleti díjra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.