A Basel mellett az Anderlecht és az FC Köbenhavn, tehát a svájci, a belga és dán bajnok kezdi meg a selejtezőt csak a harmadik fordulóban a bajnokcsapatok ágán. A tíz lehetséges ellenfélből ezt a hármat lett volna jó elkerülni. Ám ebben a körben a DVSC már nem kiemelt, így – amennyiben továbbjut – a Hapoel Tel-Aviv, a Sparta Praha, a Rosenborg, a Red Bull Salzburg, a Liteksz Lovecs, a Dinamo Zagreb és a Partizan Belgrád is az útjába kerülhetett volna. Nehéz a választás, hogy melyikkel szemben lenne a legtöbb esélye a továbbjutásra, de a Basel nyilván e csoportból is az erősebbek közé tartozik.
Az 1893-ban alapított FC Basel Svájc talán legpatinásabb klubja. Mint oly’sok egyletnek, a Baselnek is van magyar vonatkozása. Czibor Zoltán is játszott itt néhány évet – rajta kívül Schaffer Alfréd szerepelt még az együttesben –, edzőként pedig Sárosi Béla és Vincze Jenő dolgozott a Rajna-parti városban. A csapat tizenháromszor nyerte meg a svájci bajnokságot – legutóbb értelemszerűen az idén –, s tízszer a kupát. Legjobb nemzetközi eredményeként az 1973–74-es idényben a BEK-ben a negyeddöntőig jutott, ahol a Celtickel szemben maradt alul. A jelenre nézve ennél beszédesebb adat, hogy a Basel a 2001–02-es évad óta minden szezonban indult valamelyik nemzetközi sorozatban. 2002-ben és 2008-ban feljutott a Bajnokok Ligája főtáblájára, nyolc éve az első csoportkört is túlélte. Az UEFA-kupában 2006-ban a legjobb nyolcig verekedte magát, tavaly az Európa-liga első kiírásában a Roma és a Fulham mögött, a CSZKA Szófia előtt harmadikként kiesett a csoportkörben.
Az együttesnek a Dortmund és a Bayern München korábbi labdarúgója, a német Thorsten Fink a vezetőedzője. A keretben Alexander Frei a legismertebb játékos, rajta kívül Benjamin Huggel és Xherdan Shaqiri szerepelt a világbajnokságot megjárt svájci keretben. Samuel Inkoom a ghánai, Scott Chipperfield pedig az ausztrál válogatottat erősítette.
Stadionja, a St. Jacob Park a legnagyobb svájci aréna 42 500-as befogadóképességével, a 2008-as Európa-bajnokságon itt rendezték Svájc három csoportmérkőzését, közte a Csehország elleni nyitómeccset, továbbá a német–portugál és az orosz–holland negyed-, valamint a német–török elődöntőt.
Ezen a téren a DVSC sokkal rosszabb helyzetben van, tavaly az európai szövetség, az UEFA a selejtező harmadik fordulójának megrendezését is nehezen engedélyezte Debrecenben, a negyedik fordulót és a csoportmeccseket már Budapesten, a Puskás-stadionban játszotta a Loki. Az Oláh Gábor utcai szentély esélyei idén nyilván nem jobbak, mint egy éve, ám az biztos, hogy a Tallinnt még itt kellene legyőzni. A folytatást csak ezután latolgathatjuk.
Bajnokok Ligája-selejtező. A 3. forduló párosítása, bajnokok ága: Levadia Tallinn (észt) /Debrecen–Basel (svájci), Liepajas Metalurgs (lett)/Sparta Praha (cseh) –Inter Baku (azeri) /Lech Poznan (lengyel), Aktobe (kazah) /Olimpi Rusztavi (grúz)–Hapoel Tel-Aviv (izraeli) /Zseljeznicsar (bosnyák), Sheriff (moldovai) /Dinamo Tirana (albán)–Dinamo Zagreb (horvát) /Koper (szlovén), Liteksz Lovecs (bolgár) /Rudar Pljevlja (montenegrói)–Birkirkara (máltai) / Zsolna (szlovák), Solna (svéd) /Jeunesse Esch (luxemburgi)–Linfield (északír) /Rosenborg BK (norvég), Partizan Belgrád (szerb) /Pjunik (örmény)–Ekranas (litván) /HJK Helsinki (finn), BATE Boriszov (fehérorosz) /Hafnarfjördur (izlandi) –FC Köbenhavn (dán), Bohemians (ír) /TNS (walesi)–Anderlecht (belga), Omonia (ciprusi) /Renova (macedón)–Salzburg (osztrák) /HB Tórshavn (feröeri).
Nem bajnokok ága: Ajax (holland)–PAOK (görög), Dinamo Kijev (ukrán) –Gent (belga), Young Boys (svájci) –Fenerbahce (török), Braga (portugál)–Celtic Glasgow (skót), Unirea Urziceni (román) –Zenit (orosz).
Az első mérkőzéseket július 27-én vagy 28-án, a visszavágókat rá egy hétre játsszák.

Bródy János fia takarít, hogy elüsse az időt a kaliforniai börtönben