Átlag alatti forgalom mellett tegnap ismét mérséklődött a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe. A BUX 149,37 pontos, 0,7 százalékos csökkenés után 21 329,96 ponton állapodott meg. A pesti parketten 13,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a papírok, s a szerény forgalomban a Richter kivételével veszítettek értékükből a vezető részvények. A legnagyobb esést a Mol szenvedte el, amelynek papírjai 1,8 százalékkal váltak olcsóbbá. Az OTP árfolyama 1,1 százalékkal mérséklődött, míg a Magyar Telekomnál 0,6 százalékos árcsökkenést jegyeztek fel. A Richter részvényei ezzel szemben 0,9 százalékkal erősödtek.
A tegnapi kereskedésről szólva Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője a távirati irodának elmondta, hogy a csütörtöki kisebb eladói hullámot, így a BUX esését egyrészt a forint – érdemi hírek híján megalapozatlan – gyengülése, másrészt az Egyesült Államokból az utóbbi napokban érkező kedvezőtlen makroadatok okozták. Hozzáfűzte: ezt tetézi, hogy továbbra sem ismertek konkrét részletek a Magyarországon tervezett bankadóról. Az üzletkötő szerint ha a jelenleg 5105 forinton tartózkodó OTP-papírok árfolyama 5050 forint alá csökken, az egy nagyobb esést is magával hozhat.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág-igazgatója mindehhez annyit tett hozzá, hogy alacsony forgalom mellett, szűk sávban mozgott tegnap a BUX index, a csökkenést jórészt a Mol- és az OTP-papírok okozták. A nyugat-európai piacokon is negatív hangulat kerekedett felül. Ez a szakember szerint azzal magyarázható, hogy rekordmagasságba szökött a görög államadósság-kockázat biztosítására kínált hitelpiaci termék árazása, és a dél-európai országok törlesztésbiztosítási díjai is emelkedtek. Szegner hozzátette: a nyugat-európai esés mellett a New York-i tőzsdék is mínuszban nyitottak.

Ennyi a belépő a 200. Anna-bálra – brutális jegyárak