Közjogi fékeket erősítene az MSZP

Alkotmánybírósághoz fordul az MSZP a kormánytisztviselői törvény újbóli elfogadása miatt, ami lehetővé tette, hogy tisztviselőket indokolás nélkül is el lehessen bocsátani. A szocialisták szerint a kormánytöbbség folyamatosan bontja le a közjogi fékeket és ellensúlyokat, ezért „fékjavító programot” hirdettek.

Török László
2010. 07. 07. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Társadalmi ellensúlyokra van szükség, ezért a közvéleményt kell a negyedik hatalmi ággá tenni – jelentette ki Lendvai Ildikó a „fékjavító program” beindításáról tájékoztatva a nyilvánosságot. Az MSZP elnöke ennek kapcsán közölte, hogy pártja az Alkotmánybírósághoz fordul a kormánytisztviselői törvény újbóli elfogadása ellen (ez lehetővé tette köztisztviselők indokolás nélküli elbocsátását), és kezdeményezik a médiatörvény zárószavazásának elhalasztását (a szocialisták ezzel kapcsolatban azt is kifogásolják, hogy az új médiahatóság vezetőit kilenc évre választanák meg).
Lendvai Ildikó mindenesetre jelezte, hogy levelet küldött az ügyben Neelie Kroes EP-biztosnak és az Európai Parlament szocialista frakcióvezetőjének. Az MSZP-s politikus elfogadhatatlannak nevezte, hogy a Fidesz folyamatosan támadja a jegybank elnökét, hogy Papcsák Ferencet elszámoltatási kormánybiztosnak nevezték ki. Kritizálta Domokos László ÁSZ-elnöknek jelölését, a médiahatósági összevonásokat és Szalai Annamária várható kinevezését, illetve Schmitt Pál Fidesz-alelnök államfőnek jelölését. – Schmitt Pál, Orbán Viktor embere tesz majd javaslatot államfőként a legfőbb ügyész és a Legfelsőbb Bíróság elnökének személyére, ezzel a három hatalmi ágból egy lett – fogalmazott Lendvai Ildikó.
A hét végén ülésezett az MSZP választmánya, a testület elnöke, Simon Gábor elmondta: a párt jelölőbizottságához összesen 150 személyre 1650 jelölés érkezett, amely alapján a testület több tucat politikust hallgat meg. A július 10-i rendkívüli tisztújító kongresszuson az ellenzéki stratégia meghatározásával is foglalkoznak majd a szocialisták, mert – miként Simon fogalmazott – „egy jó minőségű ellenzéki párt ellenzékből is tudja az országot építeni”.
Az MTI úgy tudja, a választmányi ülésen szimpátiaszavazás volt a testület jelenlegi elnöke mellett. A posztra több politikus is kapott jelölést az elmúlt napokban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.