Nagy várakozással és rokonszenvvel fogadták az új magyar kormány megalakulását és indulását Washingtonban – nyilatkozta lapunknak Martonyi János. A magyar külügyminiszter szerint ezt jelzi, hogy ilyen korai időpontban meghívást kapott erre a látogatásra. Lapunk kérdésére, hogy az új kormány mivel tud mást és jobbat kínálni Washingtonnak elődjeivel szemben, a külügyminiszter azt felelte: az új kormánynak van néhány jelentős előnye, először is, hogy egyértelmű politikai stabilitást teremt. Most nem egy átmeneti kormányról van szó, hanem egy olyanról, amelyet a parlament több mint kétharmada támogat. Ez egyben tekintélyt és hitelt ad a nemzetközi szintéren is, és megteremti a feltételét annak, hogy egy teljesen egyértelmű, határozott gazdaságpolitikát folytassunk és növekedési pályára tudjuk állítani a gazdaságot – mondta Martonyi, aki szerint ez vonatkozik a külpolitika területére is, ahol az elképzeléseinket világosan meg tudjuk fogalmazni, és belső feltételekkel rendelkezünk ahhoz, hogy ezeket meg is valósítsuk.
A külügyminisztert csütörtökön fogadta amerikai vendéglátója. Hillary Clinton méltatta, hogy Magyarország elkötelezte magát az Afganisztánban állomásozó erői létszámának növelésében – írta az MTI. Martonyi János szerint a főparancsnok menesztése nem ingatja meg Magyarország afganisztáni elkötelezettségét.
Az amerikai adminisztráció nagyra értékeli – mondta Clinton –, hogy a magyar kormány elkötelezte magát a roma állampolgárok jogainak védelme mellett, míg Martonyi megköszönte azt a segítséget, amelyet az Egyesült Államok nyújt Magyarországnak legégetőbb belső problémáinak, közöttük a roma integrációnak a megoldásához. A magyar külügyminiszter meghívta kollégáját Budapestre a Tom Lantos Intézet – egy regionális kitekintésű emberi jogi kutatóközpont – jövő tavaszi megnyitójára. A magyar külügyminiszter megerősítette Clintonnak Magyarország alapvető elköteleződését az atlanti szövetség iránt, amely kulcsfontosságú Magyarország biztonsága szempontjából. Szó esett Orbán Viktor esetleges washingtoni látogatásáról is, eszerint a miniszterelnök utazására feltehetőleg őszszel kerül majd sor.
Az új magyar kormány fel fog lépni a fajgyűlölet, az antiszemitizmus, a gyűlölet és a diszkrimináció minden formája ellen – a magyar diplomácia vezetője ezt már a második világháború idején Budapesten zsidókat mentő svájci diplomata, Carl Lutz emléktáblájának avatásakor mondta tucatnyi egybegyűlt, a zsidó közösség vezetői, amerikai magyar vezetők, diplomaták és barátok előtt. Az MTI tudósítása szerint megjelent Charles Gati magyar származású politológusprofesszor is, akit szintén Carl Lutz mentett meg.

Így hagyták meghalni társai a traktorbaleset áldozatát