Pesszimizmus árnyékolhatja be a gazdaságilag legfejlettebb húsz állam, a G20 Torontóban rendezett csúcstalálkozóját – erre jutott saját felmérése alapján az Ipsos. A cég legfrissebb kimutatásából ugyanis kiderült: továbbra sem javul az állampolgárok véleménye saját országuk gazdasági helyzetéről. Az adatok azt mutatják, hogy az idén májusban a világ lakosai közül tízből csupán nagyjából négyen minősítették nemzetgazdaságuk állapotát aktuálisan jónak.
Ezt az eredményt az elmúlt esztendők értékeinek tükrében érdemes szemlélni. Nagyjából három évvel ezelőtt, 2007 áprilisában a válaszadók 66 százaléka, azaz kétharmada tartotta jónak hazája nemzetgazdaságának helyzetét, szemben a mostani körülbelül negyven százalékkal. Az Ipsos megjegyezte azt is, hogy a világ lakosságának véleménye 2010 januárja óta gyakorlatilag változatlan, a polgárok mintegy 38 százaléka ítéli jónak az őt körülvevő gazdasági állapotokat.
Néhol derűsebben látják a helyzetet. Brazíliában, Szaúd-Arábiában, Svédországban és Mexikóban élénk gazdasági fellendülést érzékeltek az emberek. Ám Németország, Nagy-Britannia, Kína és Olaszország polgárai úgy tapasztalták, a gazdaság helyzete nagymértékben romlott. Magyarországon nyolc százalék véli aktuálisan jónak hazánk gazdasági állapotát, s ez az arány az elmúlt egy hónapban nem változott.

Ez most komoly? Az M44 végre elérhet a határig – térképen is mutatjuk