Monszunszerű vihar csapott le szombaton délután a női egyéni döntő mezőnyére a lovaglás közben. Kétszer kellett megszakítani a tusát, ám ez szerencsére nem zavarta meg a többséget, így a magyar lányokat sem, akik megőrizték úszás utáni vezető pozíciójukat a csapatversenyben. Igaz, csak négy ponttal, egyetlen futómásodperccel a britek előtt.
Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány a kombinált zárószám előtt úgy vélte, kiváló riválisok követik a mieinket, örömünkre azonban Gyenesei Leila, Tóth Adrienn és Kovács Sarolta maga mögött tudta tartani a britek mellett az oroszokat is, ám a negyedik helyről rajtolt németek a pekingi olimpiai bajnok Lena Schöneborn vezérletével felrohanták-lőtték magukat a csúcsra. Schöneborn kis híján befogta a magabiztosan vezető, címvédő francia Amelie Cazét is; ők ketten évek óta kiemelkednek a hölgypentatlonisták közül, jellemzően egymást váltogatják az aktuális nagy viadal egyéni dobogójának a tetején, most a litván Donata Rimsaite csatlakozott hozzájuk bronzérmesként. Gyenesei az 5., Tóth a 7., Kovács a 18., a csak „szólózó” Pataki Viktória pedig a 31. helyen végzett, a szakvezetői értékelés szerint mindannyian megtették a magukét, a csapatezüst pedig az Eb legifjabb triójától igen dicséretes.
Tóth Adrienn annak örült a legjobban, hogy tavalyi súlyos betegsége, agyvelőgyulladása után odaért az élboly közelébe, Gyenesei pedig így fogalmazott a célba érkezés után: „Ez az eddigi legjobb egyéni eredményem világversenyen. Remélem, a jövőben az érem is összejön.” Majd kiszaladt a nézőtéren őt váró kedveséhez, Tibolya Péterhez a jól megérdemelt ölelésért.
Utóbbi a „másik irányból” vigasztalásnak is hathatott, hiszen Tibolya még pénteken kiesett a selejtezőből, így a magyar férficsapat csak csonkán indíthatta a tegnapi hagyományos versenyt. Lőttek egy éremnek, s ezzel a kapitányi céloknak… Maradt a legnagyobb presztízsű egyéni, amelyben a vívást követően közepesen álltak a mieink, a tavalyi Eb-bronzérmes és világbajnok Marosi Ádám negatív tartományban maradt (17 győzelem, 18 vereség), Kasza Róbert (18/17) és a negyedik induló Németh Róbert (19/16) valamivel jobban teljesített. Az úszásban pedig mindhárman szenzációsan, Marosi megnyerte a számot, Kasza a 3., Németh a 8. helyen csapott célba, így összetettben az 5., 6., 7. pozíciót foglalták el a lovaglás előtt.
Amely a mieink szempontjából nem rendezte át az erőviszonyokat, Marosi egyet, Németh kettőt, Kasza hármat vert, így maradt az előkelő pozíció, s a remény az éremre, hiszen a záró kombinált számnak a 3., a 4. és a 6. pozícióból vágtak neki honfitársaink. A kétszeres olimpiai bajnok orosz Andrej Mojszejev 15 másodperc előnnyel rajtolt, ám tíz másodperces büntetést kapott, no meg kissé elkészült az erejével. A csehek Vk-győztes klasszisa, David Svoboda viszont szenzációs lövészettel és futással „kombinált”, s a 11. helyről nyomult a dobogó tetejére, de az angol Samuel Wheale hetedikről második, valamint a német Stefan Kollner 18.-ról (!) elért harmadik helye is bravúrnak mondható.
A mieink viszont túl sokat hibáztak, végül Németh a 11., Marosi a 17., Kasza pedig a 21. pozícióban kötött ki. A legesélyesebbet, Marosit kérdeztük érzéseiről: „Győzni jöttem, de ez egy ilyen játék… Nagyon sokat kivett belőlem a lövősorozatok utáni felzárkózás, borzasztóan elfáradtam. Most úgy érzem, nehezen tudnám vállalni a váltót.” Márpedig Pálvölgyi kapitány szándéka szerint jelölné a holnapi viadalra, Némethtel és Kaszával együtt: „Kell hogy legalább valamit koncot elvihessünk innen… A gyengébb vívás után nagyon sokat kiadtak magukból a fiúk az úszásban, a lovaglásra is figyelni kellett, s a végére egyszerűen kiüresedett a fejük. Pedig azt hittem, lendületből megoldják.”
Nem sikerült, úgyhogy a váltóra váltani kell, nem beszélve a szeptemberi kínai világbajnokságról. Csak az ottani eredményeknek már nem tud élőben tapsolni a hazai publikum.
Stílszerű búcsú. Egy akadályt ugyan vert Amina nyergében, de ettől még vastapsot kapott az Eb-n elbúcsúztatott Vörös Zsuzsanna. Méltatta őt Schmitt Pál megválasztott köztársasági elnök, a MOB első embere – aki megerősítette, az alkotmány értelmében lemond ezen tisztségéről –, Szabó Lajos, az öttusaszövetség vezetője, valamint egykori versenyzőtársa, Balogh Gábor. Minden idők legjobb női öttusázója – ez a titulus jelzi legjobban, mit ért el a csak egyéniben olimpiai és három-háromszoros világ- és Európa-bajnok kiválóság. Aki szokásával ellentétben meghatott sírással fogadta a méltatást és a debreceni közönség ovációját.

Dupla telitalálat a hatos lottón – Két játékos is milliomos lett