Herman Tjeenk Willink informateur tegnap találkozott a holland parlamenti pártok képviselőivel, hogy előremozdítsa a régóta megakadt kormányalakítást. A speciálisan németalföldi pozíció birtokosának feladata összehangolni a különböző pártok javaslatait, Tjeenk Willinknek pedig nagyon nehéz feladatot adott Beatrix királynő. A június 9-i választások óta ugyanis két alkalommal is kudarcba fulladt a kormányalakítás, Tjeenk Willink pedig a hatodik személy, aki rövid idő alatt megpróbálja összekovácsolni az egymással teljesen ellenkezőképp gondolkodó pártok közösségét.
A múlt hét végén pedig nagyon közel álltak a megoldáshoz, a konzervatív–liberális VVD és a kereszténydemokrata CDA kisebbségi kormányt alakított volna, amelyet kívülről támogatott volna az iszlámellenes Szabadságpárt. Geert Wilders, a szélsőjobboldali párt emblematikus alakja és vezetője azonban az utolsó pillanatban kihátrált a megállapodásból, s tovább bonyolította a helyzetet, hogy a CDA alelnöke, a Szabadságpárttal való együttműködést élesen ellenző Ab Klink hétfőn lemondott pozíciójáról. A helyzetről Ad Koppejan CDA-képviselő azt nyilatkozta: „Ha az előttünk álló kormányzati ciklus az előzőhöz hasonlóan bizarr lesz, az kevés jót jelent a jövőre nézve.” Wilders azonban épp most, a befolyásos Klink távozása után vélte úgy, hogy lehetséges a megegyezés.
Bár nyáron voltak a választások, Hollandia valójában február 20-a óta működik kormány nélkül, akkor omlott össze Jan-Peter Balkenende kormánya az afganisztáni szerepvállalás vitája következtében. A felmérések azt mutatják, hogy a szélsőjobboldali párt egyre népszerűbb, egy előre hozott választáson minden bizonnyal győzne, miközben sem a jobb-, sem a baloldal nem bír egyértelmű többséggel a lakosság körében. A patthelyzet miatt valószínű, hogy az ügyvezető kormány fogja szeptember 21-én benyújtani a parlamentnek a jövő évi költségvetést.

A ChatGPT nem tudta megoldani a matekérettségi egyik feladatát