Keresték az irányt

Nem találtak iránymutatót tegnap az európai tőzsdeindexek. A kontinens nyugati felén 0,1 és 1 százalék között emelkedtek a mutatók, de régiónkban is hasonlóan bizonytalanok voltak a befektetők. Moszkva 0,1, Prága 0,6, Varsó pedig 0,8 százalékkal emelkedett. Budapest ezektől elmaradva, a hosszú hétvége után 0,17 százalékkal került lejjebb.

Munkatársunktól
2010. 09. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hasonlóan a nemzetközi tendenciához, a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX sem találta tegnap az irányt. A kereskedés első felében a mutató alulról közelítette a múlt heti záróértéket, majd a szerény többlet elérése után hamar negatívba fordult a zárás előtt. Ez nem is véletlen, hiszen míg hazánkban pénteken a nemzeti ünnep miatt nem nyitott ki a tőzsde, addig a világ piacain jelentős esést halmoztak fel az indexek, amit ezúttal némiképp kompenzált a BUX is. A mutató
21 917,47 ponton zárt, ami 0,17 százalékos, vagyis 36,42 pontos süllyedésnek felelt meg. E mellé az átlagtól elmaradó, valamivel tizenhárommilliárd forint feletti forgalom társult.
A nagyok közül az OTP szerepelt leggyengébben: a bank árfolyama 1,7 százalékot esett csaknem 10 milliárd forintos forgalomban. A vételi ajánlás fenntartása mellett a Citigroup elemzője 5941 forintról 5996 forintra növelte az OTP részvényeire vonatkozó célárfolyamát – számolt be a Portfolio.hu. Hozzátették, a Goldman Sachs ezzel ellentétesen vélekedik, itt a célárfolyam 7701 forintról 7688 forintra csökkent. Az IPOPEMA-nál az új célár 6976 forint a korábbi 7900 helyett.
Eközben a Mol 1,5 százalékot erősödött. Az olajtársaság részvényei meglepően alacsony, mindössze 642 millió forint értékben cseréltek gazdát. A KBC a korábbi tartásról vételre emelte a Mol papírjaira vonatkozó ajánlását, amely lépését az tette indokolttá, hogy a részvények célárfolyamát 30 százalékkal, 24 000 forintra emelte a pénzintézet elemzője. A Richter stagnált a hét első napján 1,8 milliárd forintos forgalom mellett, míg szektortársa, az Egis 0,3 százalékkal araszolt felfelé. A Magyar Telekom 1 százalékot gyengült.
Sokat veszített értékéből a hazai fizetőeszköz. A reggeli 279 forint/ euró körüli árfolyam helyett kora este már 282,30–282,70 forintot ért az európai közös pénz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.