Telegraph.co.uk
Nagy-Britannia felülvizsgálja az Egyesült Államokkal és az Európai Unió tagállamaival kötött kiadatási egyezményeit, mert szerinte a jelenlegi rendszer nem garantálja kellőképpen a brit állampolgárok védelmét – számolt be a konzervatív brit lap. Az Egyesült Államokkal a 2001. szeptember 11-i merénylet után kötötte a megállapodást Nagy-Britannia, hogy a terrorizmus elleni küzdelem keretében könnyebb legyen a gyanúsítottak kiadatása.
Latimes.com
Al Gore az első olyan volt alelnök, akiről iskolát neveztek el az Egyesült Államokban, igaz a névadónak a táblán osztoznia kellett Rachel Carson írónővel, a modern környezetvédelmi mozgalom megalapítójával – adta hírül hétfőn az amerikai napilap. A megtiszteltetés szépséghibája, hogy 75,5 millió dollár (16,7 milliárd forint) értékű, s a fellengzős Carson-Gore Környezetvédelmi Tudományos Akadémia névre keresztelt iskolát egy szennyezett talajú telken húzták fel Arlington Heightsban. A szennyeződés könnyűipari cégek és egy közeli benzinkút földbe süllyesztett tartályaiból származik.
Online Focus
Norbert Röttgen német kereszténydemokrata környezetvédelmi miniszter nem kívánta személyes vereségeként értékelni a német atommegállapodást. „Én úgy hiszem, hogy a kompromisszum viszonylag közel áll az én álláspontomhoz, és ezért ezzel elégedett vagyok”, idézte a politikust a müncheni magazin. A vasárnap este megkötött és hétfőn bejelentett megállapodás szerint az idősebb atomerőművek a tervezettnél nyolc, míg a fiatalabbakat tizennégy évvel később fogják kikapcsolni. Röttgen ugyan a vitában a nyolcévnyi üzemidő-hosszabbítás mellett érvelt, most az átlag tizenkét esztendő. Az egyeztetések során azonban 28 évnyi hoszszabbítás is felmerült – emlékeztetett a miniszter.
The Times of India
Az angol nyelvű indiai lap tegnapi beszámolója szerint Manmohan Szingh kormányfő újságírók előtt kijelentette: Kína meg akarja vetni a lábát Dél-Ázsiában, és Újdelhinek fel kell készülnie erre az eshetőségre, mindenekelőtt Pakisztánhoz való viszonyának rendezésével. India miniszterelnöke azt mondta, a kínaiaknál „újfajta rámenősség” tapasztalható, s nehéz megmondani, hogy milyen irányban fejlődnek majd a dolgok.
BPEMR
Nyikolaj Szimakov, az orosz belügyminisztérium észak-kaukázusi körzettel foglalkozó főosztályvezető-helyettese az orosz lapnak adott interjújában elmondta, a moszkvai belügyminisztérium információi szerint Grúzia területén külföldi segítséggel terroristákat képeznek ki, akiket a felkészítés után – a szomszédos országokon keresztül – Oroszországba küldenek.

Orbán Viktor kemény szavakkal illette a volt vezérkari főnököt