Tízmilliárdok hálapénzként
Fejenként átlagosan 9600 forint hálapénzt fizetett ki tavaly a gazdaságilag aktív magyar lakos, ami összességében 32 milliárd forintot jelent – írta a Világgazdaság a pénteki számában a GKI-EKI Egészségügyi Kutatóintézet felmérését ismertetve. A megkérdezettek közel fele szerint paraszolvencia nélkül az emberek nem kapnak megfelelő ellátást. A háziorvosok az aktív korú pácienseik negyedétől, a szakorvosok közel harmaduktól, míg a kórházi orvosok a betegeik közel 80 százalékától számíthattak hálapénzre tavaly. (MTI)
Új kitüntetések az államfőtől
Kitüntetést alapított Schmitt Pál: a köztársasági elnök érdemérme annak a magyar vagy külföldi állampolgárnak adományozható, aki életútjával, szakmai tevékenységével kiemelkedő érdemeket szerzett, különösen a tudományok, az ifjúság nevelése, az elesettek és hátrányos helyzetűek támogatása, a természeti környezet megóvása terén, valamint művészi alkotói és előadói, illetve a köz szolgálatában végzett tevékenységével. (MTI)
Kijelölték Orbán állandó lakhelyét
A kormány Orbán Viktor miniszterelnök állandó szálláshelyéül a Budapest XII. kerület, Cinege utca 5. szám alatti állandó lakóhelyet jelöli ki – jelent meg hivatalosan a Magyar Közlönyben. A kabinet erről a köztársasági elnök, a miniszterelnök, az Országgyűlés elnöke, az Alkotmánybíróság elnöke és a Legfelsőbb Bíróság elnöke tiszteletdíjáról és juttatásairól szóló törvény, valamint a védett személyek és a kijelölt létesítmények védelméről szóló kormányrendelet alapján döntött. (MTI)
Vitatják a köztévé bérleti díját
Az Állami Számvevőszék jelentése szerint a Magyar Televízió 2007 és 2009 között 8,7 milliárd forint bérleti díjat fizetett a Bojtár utcai gyártóbázis után a tulajdonos Millenniumi Média Kft.-nek, holott a valós bérleti díj csak 3,6 milliárd forint volt – közölte tegnap a a Wing Zrt., a köztévé által bérelt ingatlant kiadó cég tulajdonosa. Az ügyben Papcsák Ferenc elszámoltatási kormánybiztos korábban bejelentette: az MTV székházszerződését is ki fogják vizsgálni. (MTI)
Levelezés helyett tárgyalást akarnak
Az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) munkaadói és munkavállalói oldalának képviselői elutasítják a „levelező tagozatos” ötletelést a tanács jövőjéről, ugyanakkor nem zárkóznak el az erről való egyeztetéstől, de úgy vélik: mielőbb meg kell kezdeni a tárgyalást az érdemi kérdésekről. A bérek, az adóváltozások és a költségvetés ügyében a munkáltatói oldal meghívta Matolcsy György nemzetgazdasági minisztert és Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkárt.
A kormány a héten írásbeli konzultációt kezdeményezett az oldalak képviselőivel az OÉT további működésének koncepciójáról, a tagszervezetektől szeptember 25-ig várnak javaslatokat. (MTI)

Összeül a mai napon a Nemzetbiztonsági Bizottság