Budaházyék készültek a nagy körre

Pokolgépek a focilabdákban, találkozó a Vérmezőn és a nagy kör. A lapunk birtokába került nyomozati dokumentumokból kiderül, hogy a jelenleg előzetes letartóztatásban lévő Budaházy György és az általa vezetett Hunnia Mozgalom tagjai 2009-ben összehangolt robbantássorozatra készültek. Az eljárás során rögzített vallomásokban megemlítik Gaudi-Nagy Tamás jobbikos országgyűlési képviselő és Toroczkai László, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tiszteletbeli elnökének a nevét is.

Munkatársainktól
2010. 11. 04. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök lemondása után, 2009 áprilisában a Hunnia Mozgalom összehangolt támadásra, úgynevezett nagy körre készült – derül ki azokból a rendőrségi dokumentumokból, ami a Magyar Nemzet birtokába is eljutott. Az iratok szerint a Budaházy György vezette mozgalom célja az volt, hogy öszszehangolt robbantásokkal megakadályozzák Bajnai Gordon miniszterelnökké választását. Ezért a Hunnia Mozgalom katonai szárnyának irányítója, Budaházy György 2009-ben a Vérmezőre hívta a szervezet tagjait, ahol csoportvezetőkkel ismertette a támadások célpontjait.
*
Az első csoport Sz. Frigyesből, M. Csabából és S. Tiborból állt, akik azt kapták feladatul, hogy Nyúl István János MSZP-s országgyűlési képviselő ingatlanánál működésbe hozzanak egy futball-labdába rejtett robbanóanyagot. A Hunnia másik osztaga Káli Sándor miskolci szocialista képviselő lakóhelyénél robbantott volna, míg S. József másodrendű vádlott Adonyban, Ecsődi László (MSZP) képviselő házánál hozott volna működésbe egy három kilogrammos bombát. A dokumentumok szerint a pokolgépet házilag állították elő ammóniumnitrátból és triaceton-tripexidből, amit egy elektromos áramkörrel csatlakoztatott izzóval egyszerre hoztak volna működésbe. A bombákat futball-labdákban helyezték el. A robbanóanyagok szétosztása 2009. október 8-án az érdi Tesco áruház parkolójában történt. Erről a Hír TV tegnap egy rendőrségi videofelvételt is bemutatott. A felvételen Budaházy György is jelen van, de S. Tibor tanú rendőrségi vallomásában is említi a szervezet vezetőjét.
– Amikor Gyuriék beültek a kocsiba, Gyuri egyből elkezdett panaszkodni, hogy nem akarnak menni a többiek, és így túl kevés lesz a helyszín, ami eredetileg négy lett volna. Erre mondtam neki, hogy én se szívesen megyek, mire ő azt válaszolta nekem, hogy akkor minek jöttem – jelentette ki vallomásában S. Tibor. Hozzátette: Budaházy György külön kérte, hogy segítsen az akcióban. S. Tibor vallomásában leszögezte, ekkor jelentette be Budaházy azt is, hogy változott az egyik támadás helyszíne is, nem Mohácsra kell menniük, hanem Szigetvárra.
– Elővette a laptopját, és azon mutatta nekem – mint sofőrnek –, hogy hol van Szigetvár, valamint az az utca, ahol a képviselő háza van – állította S. Tibor. Ezután Sz. Endre S. Tibor gépkocsijának csomagtartójába tette a bombát, és két társával a 6-os úton Szekszárd irányába indult, de a rendőrök megtalálták a csomagtartóban a robbanószerkezetet.
A parkolóban történtek után a négy férfit a rendőrség még aznap őrizetbe vette, Budaházy Györgyöt viszont csak hónapokkal később, tavaly júniusban fogták el, majd helyezték előzetes letartóztatásba. A bizonyító erejű videofelvétel kapcsán Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a Hír TV-nek azt nyilatkozta: a bizonyítékokat a bíróság rendelkezésére bocsátották, és ezeket a nyilvános tárgyalásokon mindenki megismerheti. A csapat elfogásáról azt mondta: részben személyi és okirati jellegű bizonyítékaik vannak, valamint „egyéb adatszerző tevékenység során keletkezett adatok”.
F. Tibor rendőrségi vallomása is alátámasztja azt, hogy Budaházy György vezette a Hunnia Mozgalmat.
F. Tibor tiszafüredi házának fészerében rejtegette a pokolgépet az áprilisi akcióig.
– Április 8-án elindultam a bombával a gépkocsiban Miskolcra. P.-t nem vittem magammal, mert meggyőződtem arról, hogy nagyon fél ettől az egész dologtól, de Sz.-szel Miskolc Mezőkövesd felőli határában beszéltem meg találkozót – állította F. Tibor. Hozzátette: az akció azért hiúsult meg, mert „az egyik utcából kikanyarodva egy járőr kocsival találkoztak”.
– Budaházy a találkozó után e-mailt írt F. Tibornak, amiben virágnyelven azt kérdezte: „Mi van a kiskutyával?” Erre a következő választ kapta: „Sajnos kint maradt az esőn és elázott.”
Budaházy György erre azt válaszolta, „feltétlenül fel kell vinni Pestre, és megvizsgálni”. A bombát ezután a fővárosba szállították.
F. Tibor vallomásában kijelentette azt is, a csoport letartóztatása után Budaházy utalt arra, hogy aki beszél, az számolhat a következményekkel.
Megírtuk, a szervezet első négy tagját tavaly áprilisban tartoztatta le a hatóság, miután Benkő György vállalkozó a rendőrségnek átadta a mozgalom egyik katonájával készült beszélgetés hangfelvételét, amin ez hallható: „Mi vagyunk a Magyarok Nyilai. Mi vertük meg a Csintalant, mi dobáltunk Molotovot a képviselőkre, mi robbantottunk a Szilvásynál, én lőttem a Hiller házára, mit akarsz még?”
A terrorizmus és egyéb bűncselekmények miatt folyó büntetőügyben fokozatosan nőtt a gyanúsítottak száma. Budaházy Györgyöt a Hunnia Mozgalom vezetőjének tartja az ügyészség, aki felbujtóként arra bírta rá a szervezet katonáit, hogy országgyűlési képviselők elleni támadásokkal befolyásolják a parlamenti döntéseket.
– Toroczkai nem vesz részt katonai akcióban, de mindenről tud… Toroczkai hozzájárulása nélkül nincs akció, de Budaházy engedélyére is szükség van – állította a rendőrségi vallomásában Benkő György. Hozzátette: Toroczkai László szellemi vezetőként a mozgalom politikai szárnyát irányította. Mint az köztudott, Toroczkai a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom tiszteletbeli elnöke. A szervezet a Jobbik országgyűlési képviselőcsoportjába Zagyva György Gyula személyében delegált egy tagot.
A százhalombattai férfi vallomásában megemlítette Morvai Krisztina, a Jobbik EP- képviselőjének és Gaudi-Nagy Tamás (Jobbik) országgyűlési képviselőnek a nevét is, akiket Budaházy és a Toroczkai közreműködésével felkértek arra, hogy a csapat bajba jutott tagjainak jogi támogatást nyújtsanak. A képviselőknek telefonáló „katonáknak” Benkő vallomása szerint a Corvin közi fiúkra kellett hivatkozniuk.
Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd több bírósági eljárásban is védte Budaházyt, legutóbb alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészülete miatt képviselte őt a fővárosi ítélőtáblán.

Éhségsztrájk. S. József és Sz. Endre is csatlakozott ahhoz az éhségsztrájkhoz, amely szombaton kezdődött, és amellyel a résztvevők Budaházy kiszabadítását szeretnék elérni. A demonstrációt a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom kezdeményezte, de két jobbikos országgyűlési képviselő, Zagyva György Gyula és Gaudi-Nagy Tamás is részt vesz benne. Toroczkai László közölte, követelik, hogy szüntessék meg a 2002 és 2010 között „politikai okokból” indított eljárásokat, illetve az elítélteket az államfő részesítse amnesztiában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.