Belovics Ervint az állami tulajdonú földterületek értékesítésének kivizsgálásával megbízott Budai Gyula kérdezte. A Hír TV beszámolója szerint a helyettes ügyész kifejtette: a vádhatóság vizsgálja egy mentelmi joggal rendelkező személy büntetőjogi felelősségét is, nevét azonban nem árulhatta el. A hivatalnak először az Országgyűlés szakbizottságát kell tájékoztatnia az ügyben.
Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök ellen a Lehet Más a Politika frakcióvezetője tett feljelentést. Lapunk múlt hét csütörtökön közölte, hogy a sukoróiként elhíresült ingatlanpanama ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szocialista politikusok mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a Legfőbb Ügyészségnél (LÜ).
Noha az indítvány már hetek óta az LÜ asztalán lehet, eddig – úgy tudjuk – nem hoztak döntést.
*
Kovács Tamás legfőbb ügyész Budai Gyula korábbi, írásban feltett kérdésére is kitérő választ adott. Bár a fideszes képviselő az iránt érdeklődött, hogy várhatók-e további gyanúsítotti meghallgatások, Kovács Tamás azt nem említette válaszlevelében, hogy Gyurcsány Ferenc mentelmi jogának felfüggesztésére tett volna javaslatot a nyomozó hatóság. Írásbeli válaszában Kovács Tamás a vizsgálat csak azon, már nyilvánosságra került mozzanatairól számolt be, miszerint az ügyben eddig különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének kísérlete miatt két személyt, míg kétrendbeli közokirat-hamisítás bűntette miatt egy személy gyanúsítotti kihallgatása esedékes.
A hűtlen kezelés gyanúja miatt, a két érintett személyt Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatóját és Császy Zsoltot, a szervezet volt értékesítési és jogi igazgatóját nemcsak kihallgatták, hanem előzetes letartóztatásba helyezték. Úgy tudjuk, Budai épp az általa elégtelennek tartott írásbeli válasz miatt interpellálta tegnap a parlamentben a legfőbb ügyészt. Meglepő, hogy ilyen formában jutott csak ahhoz az információhoz, miszerint az ügyben egy képviselő mentelmi jogának felfüggesztését kérték.
Emlékezetes, az LMP tavaly októberben, a sukorói King’s City névre keresztelt kaszinóberuházást kiemelt jelentőségűvé nyilvánító jogszabály előkészítésében való részvétele miatt hivatali visszaélés bűntettének gyanújával jelentette fel Gyurcsányt. A helyszínnek kiszemelt mintegy 70 hektáros, állami tulajdonú velencei-tó-parti területet a befektetők földcserével kombinált adásvétellel szerezték meg, kormánytámogatással. Az ügyet lapunk 2008 novemberében tárta a nyilvánosság elé. A KNYF hivatalból indított eljárásában kiderítette: a tóparti állami terület és a befektető által felajánlott ingatlanok cseréjével az államnak több mint 1,3 milliárdos kárt okoztak.
Harckocsik lepik el Budapest belvárosát