A még meg nem pályáztatott frekvenciákra ideiglenes működési engedélyt ad ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság azoknak, akik már beadták rádióindítási kérelmüket. Így kerülhetett a budapesti 91,4 MHz-es frekvencián hallgatóközelbe május 1-jétől a Radio Bro csapata. Az elektronikus zenét sugárzó adó a 4Bro szórakozóhely és rendezvényszervező csapat ötlete, amelyet egy energiaital támogat. Vértes János Benjámin főszerkesztő azt nyilatkozta: nagy űrt kívánnak betölteni a magyar rádiópiacon, meg akarják mutatni, hogy létezhet alternatív rádiós műsorszolgáltatás, továbbá megjelenési lehetőséget szeretnének biztosítani a „modern városi zenei szubkultúrák minél szélesebb rétegének”. Szép ambíció.
A Radio Bro most tart ideiglenes életének felénél, tehát már értékelhető. Vértes főszerkesztő azt mondta, hogy a zene-szöveg arány 80:20 százalék lesz, és céljuk, hogy kétszer ugyanaz a zene le ne menjen. Tekintettel arra, hogy a 80 százalékos zenei arány igen magas, az elektronikus zene pedig igen egyforma, nem tennénk le az esküt, hogy kétszer, sőt akár többször is nem hallható ugyanaz a szám, de nem is nagyon lehet, aki ezt ellenőrizni tudja. Kivétel, akiket az energiaital nem enged lankadni. Nagyon nehéz, majdhogynem lehetetlen úgy a Radio Bróra kapcsolni, hogy ne csak lüktetést, hanem emberi szót is hallhassunk. A maratoni zenei blokkokat viszont nevekkel illetik, mint az MR2-Petőfi rádióban. Látszólag tehát van műsor.
Próbáljunk azzal a 20 százalékkal foglalkozni, amit műsornak, pontosabban szövegnek tekinthetünk. Műsorvezető többek közt a rádiózás Geszti Péterének tartott egykori SZDSZ-kampányfőnök, Erdélyi Superman Zsolt, a Sziget-reklámokból ismert Janklovics Péter, az underground dobosa, Pándi Balázs vagy a Papírrepülőket rendező Szabó Simon. A vizsgálat tárgya tehát, hogy ennyi nagy tudású ember elegendő-e ahhoz, hogy ha nem is kimagasló, de legalább értelmes műsort hozzon létre. (Űrbetöltésről még ne beszéljünk.) Az értelmesség mércéje az lenne, hogy szól-e a műsor a műsorvezetőkön túl is valamiről. A rádiózáshoz nem elegendő, ha valaki jó fej. A nehézség a stúdióban mutatkozik csak meg, amikor fél órája ketten beszélgetnek arról, hogyan hányták le a kocsmafalat, és milyen volt, amikor bejött az igazgató a dohányzók közé az iskolai WC-be. Ilyenkor szokott kiderülni, hogy e dolgokról nagy nyilvánosság előtt beszélni zsákutca, sőt nagyon unalmas is. Szeretnénk leszögezni, hogy ebben a tévedésben nemcsak a Radio Bro csapata van, hanem több kisebb adó műsorvezető-gárdája is. E tévút miatt ma még nem műsornak, csupán egy energiaital kísérőjének lehet minősíteni a Radio Bro próbálkozását.
(Radio Bro, FM 91,4.)
Otromba módon viselkedett a román államfő Budapesten