Már negyedszerre lesz EMI-tábor az idén Gyergyószentmiklóson, ahol olyan zenekarokat hallhatunk, mint a Beatrice, a Knock out, a Kárpátia, a Vágtázó Csodaszarvas, az Ossian, az Ismerős Arcok, a Role, a Transylmania, a Bikini, a Credo, a B-terv és a NemEz. Az Erdélyi Magyar Ifjak és az Egyesült Magyar Ifjúság közös táborában, a Hétszínvirág panzióban szerdától vasárnapig lesznek programok. Napközben politikai, történelmi és kulturális kérdésekről hallgathatunk előadásokat.
Az idei találkozó mottója Wass Alberttől származik: „Legyen Erdély újra, ami volt!”, és ebből következően a tábor központi témája a magyar nyelvhasználat Erdélyben, kitágítva az őshonos európai kisebbségek nyelvhasználatára. A Hagyományőrző-sátorban kézművesfoglalkozások, kiállítások, népművészeti és magyar hagyományokra vonatkozó előadásokat hallgathatnak a táborozók, felállítanak film- és bor-, valamint egy úgynevezett Keskeny út-sátrat is az előző évekhez hasonlóan.
A híres „Csipásokkal” Kalotaszentkirályon. Vasárnap kezdődik az egyik legnépszerűbb erdélyi tánctábor Kalotaszentkirályon. A kalotaszegi egyhetes összejövetelen a néptánc és a muzsika a természetes közegébe kerül, így jóval több ez, mint egy intenzív tánc-, illetve hangszeres kurzus. A talpalávalót a Tarisznyás, a Csűrös zenekar, valamint vajdasági, marosvásárhelyi és bánffyhunyadi muzsikusok húzzák, többek között Varga István, közismertebb nevén „kis Csipás”, a híres „Csipás” zenészdinasztia legfiatalabb tagja. Ő egyébként hegedűt is tanít majd, de nem ő az egyetlen a régi nagyok utódai közül, akit hallhatunk: a Csűrös zenekar félig-meddig hagyományőrzőnek is tekinthető, mérai és türei zenészekből áll, brácsásuk a kilencvenes évek elején elhunyt neves brácsás, Toni Rudi unokája.
Nagy-Britannia csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
