A szlovák külügyminisztériumot „nyugtalanítja”, hogy a Magyar Gárdát még nem tiltották be a magyar igazságszolgáltatási szervek, és bár Gyurcsány Ferenc elítélte megalakulását, semmit nem tett működése ellen. A külügyminisztérium levélben figyelmezteti a magyar kormányt, hogy egy olyan „revizionista félkatonai szervezetről” van szó, amely „Európában elfogadhatatlan ideológiát” terjeszt. Emlékeztet arra, hogy a szlovák hatóságok a hasonló Szlovák Testvériség Néppárt ellen felléptek, és a főügyészség betiltotta a pártot.
A dekrétumok ellen emelte fel szavát közben Tom Lantos, az amerikai képviselőház külügyi bizottságának elnöke. Robert Ficónak írt levelében arra szólítja fel a kormányfőt, „nyilvánosan határolódjon el a Benes-dekrétumoktól, és törekedjen arra, hogy a magyar kisebbség tagjait Szlovákia egyenrangú állampolgáraiként kezeljék”. Arra is felszólítja Ficót, „állítsa le a Malina Hedvig elleni vizsgálatot, és kérje az ügyészségeket a támadói elleni eljárás felújítására”.
A tavaly megvert magyar diáklány ellen ugyanis tovább folyik az eljárás, a Dobroslav Trnka főügyész által felállított öttagú nyomozó csoport most hallgatta ki azt a nyitrai szélsőséges fiatalembert, Robert B.-t, akiről a támadás után fantomkép is készült, s akit a fiú családjának egyik barátja a nyáron „a támadás elkövetőjének” nevezett. A rendőrség szerint Robertnek „bombabiztos alibije van”, de mára kiderült, a Malina Hedvig feljelentése alapján indított nyomozás során ki sem hallgatták. A mostani kihallgatáson részt vett Roman Kvasnica, Malina Hedvig ügyvédje, aki szerint Robert B. és édesanyja egyáltalán nem tudtak alibit szolgáltatni a Hedvig elleni támadás idejére.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben