A 2006-os önkormányzati választásokon Budaörsön tíz Fidesz–KDNP-s képviselőt juttattak a testületbe a polgárok, hárman az ellenzékkel szövetséges Budaörsi Vállalkozók Egyesületét képviselik, míg tízen a jelenlegi kormánykoalíció pártjaiból kerültek ki.
Wittinghoff az egyik kormányközeli napilapnak nyilatkozva ugyanis megkérdőjelezte testületének döntését, miszerint az a megüresedett jegyzői posztra jelentkezők közül az önkormányzat pénzügyi irodájának vezetőjét tartotta legalkalmasabbnak. A polgármester legfőbb érve a döntés ellen az volt, hogy az irodavezetőnek nincs jogi végzettsége és nem konszenzussal lett megválasztva. Wittinghoff azt is a szemére hányja Almási Ibolyának, hogy képtelen az együttműködésre, hiszen nem jelezte előre neki, hogy mikor tér vissza betegszabadságáról. A polgármester közölte, hogy az önkormányzat érdekeire tekintettel megfontolja a határozat végrehajtásának felfüggesztését. Wittinghoff azt is bejelentette, hogy fontolóra veszi: kezdeményezze-e a testület önfeloszlatását, mert a konszenzus ilyen mértékű hiánya a város további fejlődését veszélyeztetheti.
A helyi jobboldal ezzel szemben emlékeztet arra, hogy Almási Ibolya 25 éve köztisztviselő, ebből 13 évig volt jegyző. Fontos szempontnak látják azt is, hogy Almási tíz éve az Országos Közigazgatási Szakvizsga Bizottság tagja, oktató és vizsgáztató is egyben, akinek szakterülete az önkormányzati igazgatás. Munkájának elismeréseként pedig 2003-ban Lamperth Mónika belügyminisztertől a Köz Szolgálatáért Érdemrend ezüst fokozatát is megkapta.
A testület döntését az is nagyban befolyásolta, hogy a pályázók közül egyedül Almási volt a helyi induló. Az sem volt mellékes szempont, hogy pontosan ismeri az önkormányzat munkáját, tehát jegyzői feldatait zökkenőmentesen tudta átvenni elődjétől.
Török István, a budaörsi Fidesz elnöke az MNO-nak elmondta, hogy a jegyzői pályázat kiírásánál nem volt kikötés a jogi végzettség, tehát ennek hiányával nem lehet hitelesen érvelni. Török szerint Wittinghoff 2006 októbere, az önkormányzati választások óta egyre inkább öntörvényű vezetővé vált. Nem tudja feldolgozni, hogy már nem ő a város egyedüli vezetője és együtt kellene dolgoznia a testületi többséggel is.
Török az MNO-hoz eljuttatott közleményében tűrhetetlennek tartja azt is, hogy „koncepciós per” jelleggel – közvetlenül a jegyzőválasztás előtt – fegyelmit indítottak az irodavezető asszony ellen. A budaörsi Fidesz elnöke végül kijelentette, hogy a jegyzőválasztásnál kizárólag szakmai alapon döntöttek, és elfogadhatatlannak tartják, hogy a polgármester köztisztviselőkkel szemben így járjon el, mert ezzel lejáratja a jegyzőválasztást, a testületet és a várost is.
Mindezek miatt Török István megfontolja, hogy felkéri képviselőtársait, szólítsák fel lemondásra a polgármestert.
(MNO, nol.hu)