Lezárták a Zsanett-ügyet – panaszok elutasítva

Elutasította az ügyészség a Zsanett-ügyben hozott, nyomozást megszüntető határozat ellen benyújtott panaszokat, amelyeket az ügyben meggyanúsított rendőrök közül ketten, illetve védőik fogalmaztak meg – tudatta a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

MNO
2008. 01. 10. 15:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Varga Gergely tájékoztatása szerint a panaszok részben az ügyészségi határozat egyes megállapításait kifogásolták, részben pedig azt, hogy a vesztegetés ügyében bizonyíték hiányában mentették fel őket.

A Fővárosi Főügyészség megállapítása szerint a sértett állításával szemben nem volt kétséget kizáróan bizonyítható a vesztegetés bűntettének elkövetése, illetve a gyanúsítottak védekezése sem volt egyértelműen cáfolható – indokolta az ügyészségi döntést a szóvivő. A távirati iroda azon kérdésére, hogy a sértetti képviselő panaszát mikor bírálja el az ügyészség, Varga Gergely azt mondta: a határidő a közeljövőben jár le, addig döntés fog születni az ügyben.

Az úgynevezett Zsanett-ügyben december 10-én szüntette meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: az erőszakos közösülés bűntette miatt indult eljárást bűncselekmény, míg a vesztegetés bűntette miatti eljárást „bizonyítottság hiányában”. Az eljárás azt követően indult, hogy E. Zsanett azt állította: tavaly május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitte őt, ahol ketten nemi erőszakot követtek el vele szemben a három másik rendőr jelenlétében.

A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével. Az iratismertetés ebben az ügyben december 3-án kezdődött meg.

Az öt rendőr ellen szeptember 12-én vádat emelt a Budapesti Katonai Ügyészség szolgálatban elkövetett kötelességszegés miatt és közülük hárommal szemben hivatali visszaélés miatt is. A szolgálatban elkövetett kötelességszegést a katonai ügyészség szerint az öt rendőr azzal követte el, hogy engedély nélkül elhagyta járőrkörzetét. A hivatali visszaélést pedig azzal követte el három rendőr: amikor észlelték, hogy az intézkedés alá vont személynél nem volt személyi okmány, illetve a jármű alapvető iratai is hiányoztak, szabálysértési bírság kiszabása vagy feljelentés helyett hagyták, hogy mentesüljön a felelősségre vonás alól.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.