„Nem történt előrelépés, ugyanott tartunk, semmi nem történt” – szögezte le Nyisztor Ferenc polgármester az MNO-nak. Hiába ígérte Horváth Aladár esélyegyenlőségi biztos az ingyenes vízbevezetést, nem történt semmi, Hajdú-Bihar megyéből sem érkezett meg az ígért 400 000 forint – tette hozzá.
A polgármester elmondása szerint a régiós munkaügyi központ vezetője azonban azzal kereste meg, hogy lehetőség van 70-80 cigány ember foglalkoztatására a körülmények javulása érdekében. „Dolgozni ezek nem akarnak, 45-en vállalták el a munkát” – tette hozzá Nyisztor. A közigazgatási hivatal vezetője is ígért anyagi támogatást a településen nagy gondot okozó kóbor kutyák befogására, ugyanis a nyíregyházi sintérek csak 15 000 forintért tüntetnék el a veszélyes állatokat, amire Nyírmihálydinak nincs pénze – mondta a polgármester.
Nyisztor kifejtette, nem tud mit tenni, nyáron a helyzet javítása érdekében megtiltotta azoknak a cigányoknak a segélyek felvételét, akik nem teszik rendbe a portájukat, nem ásnak maguknak illemhelyet, azonban ez az intézkedés a kisebbségi ombudsman szerint szabálytalan. Kállai Ernő vizsgálatot is kilátásba helyezett az üggyel kapcsolatban. „Kállaival nem foglalkozom, felajánlottam neki, saját fizetésemből fizetek neki, csak jöjjön, nézze meg, mi történik itt” – szögezte le a település első embere. Kállai Ernő az MNO megkeresésére még nem válaszolt.
Mint arról az MNO is beszámolt, a település tavaly került a közvélemény figyelmének középpontjába, miután huszonhat gyermek, illetve fiatal fertőződött meg hepatitis A-vírustól a higiéniai körülmények és a WC-hiány következtében. Nyírmihálydi polgármestere akkor drákói szigorral lépett fel: megtiltotta a segélyek felvételét azoknak a családoknak, akik nem építenek maguknak árnyékszéket. Kállai Ernő kisebbségi ombudsman szerint a közegészségügyi előírások megszegéséért lehet szankciókat alkalmazni, de a segélyek esetleges megvonása vagy visszatartása szabálytalan. Ennek fényében később kifizették a segélyeket, sőt több ígéret is érkezett, többek között Horváth Aladár esélyegyenlőségi biztos arról biztosította a lakókat, hogy minden lakásba bevezetik a vizet. Változás azonban nem történt, az adományként érkezett öt udvari WC-ből is kettőt a helyi kisebbségi önkormányzat vezetői vittek haza, hogy kicseréljék lerobbant illemhelyeiket.
• Nyírmihálydi: képviselőkhöz is került adományozott WC
• Segélyosztás rendőrökkel Nyírmihálydiban
• Ha nincs WC, nincs segély Nyírmihálydiban

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.