A szocialista frakció határozottan támogatja a Déli Áramlatot

Az MSZP országgyűlési képviselőcsoportja határozottan támogatja a magyar és az orosz állam közötti megállapodás aláírását a majdani Déli Áramlat nevű földgázvezetékről, mivel az nagyban hozzájárul a biztonságos energiaellátáshoz, és a használati díjból jelentős bevételekre tehet szert az ország – erről Kovács Tibor, a nagyobbik koalíciós párt országgyűlési képviselője beszélt egy sajtótájékoztatón.

MNO
2008. 02. 28. 11:38
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képviselő példátlannak nevezte néhány ellenzéki politikus kritikáját, hogy eddig semmilyen információt nem hozott nyilvánosságra a kormány a Moszkvával folyó tárgyalásokról. Mint mondta, sehol a világon, így Európában sem szokás ilyen tárgyalásokról az aláírás előtt információkat kiadni, mivel az idő előtti kiszivárgás rontotta volna a magyar kormány tárgyalási pozícióját.

Kovács Tibor szerint példa nélküli az a nyitottság, amit a kormány tanúsított, amikor – titoktartási kötelezettség mellett – a parlamenti pártok frakcióvezetői megtekinthették az aláírandó megállapodás teljes szövegét. Egyetlen ellenzéki képviselő sem támasztott olyan kifogást, amely szerint a kormány ne írhatná alá a szerződést – tette hozzá.

Megjegyezte: nem titkos szerződésről van szó, az aláírás után a kormány a teljes szöveget megjelenteti a Magyar Közlönyben, így mindenki megtekintheti azt.

Egy kérdés kapcsán a politikus a titoktartási kötelezettségekkel magyarázta azt, hogy Veres János pénzügyminiszter nemrég még az orosz fél beleegyezésétől tette függővé a szerződés Magyar Közlönyben való megjelentetését. Kovács Tibor kitért arra is, hogy ötpárti megegyezés körvonalazódik egy országgyűlési határozatról, amelyben a parlament és a kormány elkötelezettségét nyilvánítja ki a közös európai Nabucco-gázvezeték mellett.

Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a Fidesz már korábban benyújtott ilyen határozati javaslatot, és szerdán az SZDSZ is jelezte ezt a szándékát. Amikor a Külügyminisztérium és a pénzügyi tárca segítségével elkészül a normaszöveg, ötpárti egyeztetés kezdődik róla. A politikus közölte: az aláírás után a beruházás technikai kérdéseihez is hozzászólhatnak majd a parlamenti pártok, főleg az illetékes bizottságokban.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.