Mivel az AB-nek csak államfői megkeresés esetén kellene mindenképpen soron kívül tárgyalnia az észrevételt, most a bíróság elnökén, Bihari Mihályon múlik, hogy a testület milyen hamar tűzi napirendre a kérdést.
Az eddigi gyakorlat azt mutatja, hogy még a legsebesebb elbírálás is hónapokig tarthat, ugyanakkor arra is van precedens – például a Bokros-csomag –, hogy néhány hét alatt határozat születik. Az egészségbiztosítási törvénnyel kapcsolatban többen azt valószínűsítik, hogy még számtalan beadvány érkezik a testülethez, így szempont lehet, hogy a bírák egyszerre tárgyalják az összes kifogást. A bíróság korábbi elnöke, Sólyom László jogi szempontból nem talál kifogást a törvényben, ám nem biztos, hogy a köztársasági elnök álláspontját valamennyi AB-tag osztani fogja.
Alkotmányjogászok szerint a bíráknak többek között arra az alapkérdésre kell választ találniuk, hogy az állam az alapvető közfeladatok ellátásába milyen mértékben vonhat be magántőkét, illetve hogy a kormány egy közmegegyezésen nyugvó rendszert milyen mértékben alakíthat át a törvénybe foglaltak szerint.
(Heti Válasz Online)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.