Hátrányos helyzetű fiataloknak indul szakiskola

Szakmával nem rendelkező, szociálisan és mentálisan hátrányos helyzetű fiataloknak indított kétéves, nappali tagozatos szakiskolai képzést az Első Magyar–Dán Termelő Iskola Alapítvány február elején Zalaegerszegen – közölte Molnár Máté, az Országos Tranzitfoglalkoztatási Egyesület elnöke.

MNO
2008. 02. 11. 14:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Molnár Máté elmondta: a képzésben azok a 16–22 év közötti, szakma nélküli fiatalok vesznek részt, akik nem jutottak be vagy kiestek a középiskolai oktatásból. A képzés tetőfedő, valamint vegyi- és élelmiszeráru-bolti eladó szakmában 17 fővel kezdődött, de még lehetőség van a csoport létszámának bővítésére. A termelőiskolában a hagyományos szakképzés kiegészül szociális és mentális gondozással: a fiatalok felzárkóztatási, képességfejlesztési és életviteli tréningeken, elhelyezkedési tanácsadásokon vesznek részt. A képzést évi ötmillió forintnyi állami normatív támogatásból finanszírozzák, az elméleti és gyakorlati órákat, foglalkozásokat az alapítvány dolgozói térítésmentesen végzik. Molnár Máté emlékeztetett rá: a termelőiskola 2005-ben, kísérleti jelleggel indította el a nappali tagozatos képzést. Az OFA–Equal Második esély című pályázat támogatásával a diákok két éven keresztül a havi 27 ezer forintos ösztöndíjban részesültek.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.