Nincs tüske vagy sértettség Magyarország 65. igazságügyi – és rendészeti – miniszterében azért, mert csak nem egészen kilenc hónapig tölthette be ezt a posztot. Takács Albert inkább csalódott, mert úgy érzi: akkor kellett felállnia, amikor már rendben mentek a tárcánál a dolgok. „Egy pályakezdő miniszter életében az első két hónap a kritikus, azon a perióduson pedig sikeresen túljutottam” – mondja.
Takács a Népszabadságnak nyilatkozva azt hangoztatta: nem érti az összehangoltnak tűnő lejárató kampányt, a folyamatos támadásokat, amelyek szerint hol az MSZP-frakció fenntartásai, hol a jogalkotásban mutatkozó lemaradások, hol meg a tehetetlenkedése miatt kellett meneszteni, mert a vezetése alatt állítólag szétesett a tárca. A szocialista képviselőkkel napi kapcsolatban volt, rendszeresen egyeztetett, és ha kifogásaik lettek volna, azt bizonyára nem rejtik véka alá – állítja.
A leváltott miniszter elismeri: egyetlen olyan ügyben sem állt a nyilvánosság elé, amelyben nem tudott azonnal jogi megoldással szolgálni. Hatékonyabb, céltudatosabb vezetésre van szükség a minisztériumban – hangzott a felmentést indokoló hivatalos érv, és ennél többet Takács Albert sem tud. Egyébként a menesztéséről szóló híreszteléseket nem vette túl komolyan, hiszen már hónapokkal ezelőtt elterjedtek efféle találgatások. Ezért amikor február 15-én egy kisebb műtét után kiengedték a kórházból, és megtudta, hogy másnap – szombaton – az MSZP-s képviselők elleni Molotov-koktélos támadások ügyében sajtótájékoztató lesz, természetesnek vette, hogy azon maga is részt vegyen. Hétfő este hat órakor azonban a miniszterelnök közölte vele, hogy felmenti. A reggeli újságokban már tényként jelent meg a menesztése, mégis hideg zuhanyként érte a bejelentés.
„Nincs állásom” – jellemzi a helyzetét Takács, aki szívesen térne vissza a főiskolai katedrához vagy a korábban otthagyott ügyvédi praxisához, ám megjegyzi: egy bukott miniszter kockázati tényező.
(Népszabadság)