Nem lesz újabb Sólyom-beszéd a rendőri erőszak kapcsán

Sólyom László államfő arra készül, hogy valamilyen formában a nyilvánosság előtt is kifejti álláspontját a 2006. őszi rendőri túlkapások, illetve a tanúskodó rendőrök ügyében – értesült a Népszava. Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal kommunikációs főosztályvezetője azonban cáfolta az MNO-nak a lap értesüléseit.

MNO
2008. 02. 14. 9:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sólyom László ismét megszólalni készül a 2006. őszi rendőri túlkapások, illetve a tanúskodó rendőrök ügyében – értesült a Népszava. Az államfő már korábban is „a jogállam próbájának” nevezte, hogyan dolgozza fel az igazságszolgáltatás a tavaly szeptemberben, de főleg az október 23-i tüntetéseken történteket.

Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal stratégiai és kommunikációs főosztályának vezetője a Magyar Nemzet Online-nak elmondta: minden alapot nélkülöző találgatás a Népszava cikke Sólyom László esetleges beszédéről a 2006-os őszi rendőri túlkapásokkal kapcsolatban. Az államfő a témával kapcsolatban már számos fórumon megszólalt, ahol kifejtette véleményét, éppen ezért semmi alapja annak a hírnek, hogy Sólyom László újabb beszédre készül – szögezte le Kumin Ferenc.

Mint ismert, Sólyom több alkalommal is aggodalmát fejezte ki a 2006-os őszi események idején történt rendőri erőszak nem megfelelő kezelése miatt. Az Országgyűlés 2007. évi őszi ülésszakának nyitónapján elmondott beszédében a következőket mondta ezzel kapcsolatban: „A jogállam próbája lesz, hogyan dolgozza fel az igazságszolgáltatás a tavaly szeptemberben, de főleg az október 23-i tüntetéseken történteket. Jogállamban a bűnt meg kell büntetni, mérlegelve minden súlyosbító és enyhítő körülményt. Nem a tisztességes eljárás kérdéses azokkal szemben, akik bíró elé kerülnek, abban bízhatunk. Hanem az a kérdés, kik állnak bíró elé. Ismerve már a közreadott jelentéseket, látva a filmeket és a sajtóból megismerve néhány vádiratot, megrendítően súlyos jogsértéseket követtek el rendőrök. Ehhez képest nagyon kevés ügy jut el a bírósági tárgyalásig, mert az elkövetőket nem tudja azonosítani az ügyészség, s ebben a rendőrség egyáltalán nem együttműködő. Félő, hogy sok ismeretlen tettes, az elkövetők több mint nyolcvan százaléka büntetlenül marad. Félő, hogy sok ismert vezető felelőssége – a szakmai és politikai felelősség – szintén tisztázatlan marad. S mi marad a végén? A kitüntetések.”

(MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.