44 százalék – Érdektelenség az MSZP-pártszavazáson

Lezárult a véleménynyilvánító pártszavazás az MSZP-ben, a párttagok 44 százaléka szavazott a négy kérdésre, többségük igennel – mondta Simon Gábor, az MSZP választmányának elnöke csütörtökön budapesti sajtótájékoztatón. • Kétezer embert várnak az MSZP országos pártértekezletére

MNO
2008. 03. 27. 13:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pártszavazás érdemi lehetőséget jelentett arra, hogy az MSZP tagjai a munka, tudás tulajdon kérdéseiről konzultáljanak, és véleményt mondjanak róla – mondta a választmány elnöke, aki szerint az első alkalommal tartott pártszavazás beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Simon Gábor közölte: a munkára és a tudásra vonatkozó kérdésekre a szavazók 98-99 százaléka mondott igent, míg a tulajdonosi programot a szavazó párttagok 87 százaléka helyeselte. Az MTI úgy tudja, hogy az utolsó kérdésre adott kevesebb választ a párt vezetői a nem egyértelmű megfogalmazással magyarázzák. Összesen 14725 élt a véleménynyilvánítás jogával, ez a párttagok 44,6 százaléka. A szám még változhat, mert a telefonon beérkezett szavazatok, online kérdőívek összesítése jelenleg is folyik. Lényegi eltérés nem várható – közölte Simon Gábor. A pártszavazás eredményét a szocialista párt szombati országos pártértekezletén értékelik.

A választmány elnöke szerint az MSZP tagjai értik és támogatják a munka, tudás, tulajdon programhoz kapcsolódó témákat, nagyon sokan ki is egészítették a kérdéseket. Példaként említette, hogy az oktatás területén a felsőoktatás fejlesztése mellett sokan fontosnak tartják a szakképzés fejlesztését is. Simon Gábor kérdésre válaszolva elmondta: a szombati országos pártértekezlet menetrendjét a pénteki elnökségi ülésen határozzák meg. A szombati rendezvénynek lesz nyilvános része, de lesznek zárt ajtók mögötti szekcióülések is. Egy másik kérdésre hozzátette: a koalíció mindig egy adott program megvalósítására szól, minden olyan felvetés, amely azt átalakítaná, a koalíciós pártok egyetértésével kell, hogy megtörténjen. Úgy vélte, a koalíciós szerződés eddig betöltötte a maga feladatát.

Mesterházy Attila, az MSZP harmadik platformjának vezetője szerdán azt mondta, újra kell tárgyalni a koalíciós szerződést, ezért felkérik Gyurcsány Ferencet, hogy az SZDSZ tisztújítása után haladéktalanul kezdeményezzen ez ügyben tárgyalásokat a szabad demokratákkal.

Az MSZP választmánya február 23-án rendelt el országos véleménynyilvánító pártszavazást a baloldali polgárosodással kapcsolatos négy kérdésben. A március 15. és 25. közötti szavazás eredményét a szombati pártszavazáson ismertetik. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, az MSZP elnöke akkor elmondta: támogatást vár a pártszavazástól. Azt várja, hogy a március végi pártértekezletet megelőző, az elmúlt másfél évet értékelő vitáknak növekedjen a tétjük, és hogy minden párttag érezze: állást kell foglalnia, fontos a véleménye.

A párttagoknak az alábbi kérdésekről kellett véleményt nyilvánítaniuk: „egyetért-e azzal, hogy az új magyar polgárosodás támogatása érdekében a munkahelyteremtés legyen meghatározó cél a kormányzati ciklus második felében; egyetért-e azzal, hogy több jusson az iskoláknak, a több tudás és magasabb színvonal elérhetővé váljon minden gyermek és fiatal számára; egyetért-e azzal, hogy célzott programokkal segítsük elő, a hátrányos helyzetű térségekben a segélyek mellett munkájuk legyen az embereknek; egyetért-e azzal, hogy ösztönözzük, minél több honfitársunk juthasson kedvezményes formában saját tulajdonrészhez a nemzet vagyonából”.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.