Illetlenség hallgatózni, mikor a szocialisták „levadásznának”?

Szüleink azt tanították, hogy hallgatózni illetlenség – nyilatkozta Nagy Imre egri szocialista pártelnök azután, hogy Szíki Károly, az Egri Forradalmi Emlékbizottság elnöke közölte: egy hangfelvétel szerint Sós Tamás, a Heves Megyei Közgyűlés szocialista elnöke listát készít az egri kórház privatizációja ellen küzdő „levadászandó célszemélyekről”.

MNO
2008. 03. 26. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz az MSZP egri szervezete, a taggyűlésén illegálisan, vélhetően titkosszolgálati eszközökkel készített felvétel felhasználása miatt – jelentette be szerdán Egerben a szocialisták egri elnöke. Nagy Imre azt követően tartott sajtótájékoztatót, hogy Szíki Károly, az Egri Forradalmi Emlékbizottság elnöke kedden közölte: birtokába került egy szocialista pártértekezleten készült hangfelvétel, amely alapján Sós Tamás, a Heves Megyei Közgyűlés szocialista elnöke listát készít az egri kórház funkcionális privatizációja ellen küzdőkről, mint „levadászandó célszemélyekről”. A vádak cáfolata érdekében az MSZP a városi taggyűlésen hivatalosan készített felvétel teljes anyagát közzéteszi a szocialista párt hivatalos honlapján – közölte a politikus.

A városi pártelnök, aki egyben Eger országgyűlési képviselője, felidézte, hogy egyes szélsőjobboldali internetes oldalakon vágott formában, bizonyos részeket kiemelve hallható a felvétel. Megjegyezte: manapság a jobboldali politikai erők egyenesen dicsőségnek tartják az ilyen és ehhez hasonló felvételek elkészítését, „miközben szüleink azt tanították, hogy hallgatózni illetlenség”. Nagy Imre szerint a jelenség konkrét ügyön túlmutató tétje, tudunk-e spiclik és lehallgató készülékek nélküli világban élni. Ezért – tette hozzá – minden jóérzésű embernek fel kell emelnie a szavát a jogtalan megfigyelések és lehallgatások ellen. Sós Tamás a Heves Megyei Közgyűlés elnöke a sajtótájékoztatón „arcátlan hazugságnak” nevezte, hogy kilátásba helyezte volna Szíki Károly és társai üldözését vagy levadászását.

A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az egri Művészetek Házában megtartott szocialista taggyűlésen egy kivételével csak párttagok vettek részt. Minderre azt követően került sor, hogy tiltakozás kísérte a Heves Megyei Közgyűlés 2007. november 30-iki, illetve 2008. február 29-iki ülését. Utóbbi alkalommal amikor verekedés tört ki, és a megyeháza bejáratához felállított detektoros kapunál nézeteltérésbe keveredett a kórház sztrájkbizottságának elnöke az intézményt nagy erőkkel biztosító biztonsági cég munkatársaival. Az előbbin arról döntött a testület, hogy pályázatot ír ki az Egerben működő Heves Megyei Markhot Ferenc Kórház vagyonkezelésére és működtetésére, utóbbin pedig az eredményhirdetés szerepelt a napirenden. Eger rendőrkapitánya – népképviseleti szerv működésének súlyos veszélyeztetése miatt – megtiltotta az Egri Forradalmi Emlékbizottságnak, hogy a Heves Megyei Közgyűlés március 25-i ülésével megegyező időben demonstrációt tartson az egri megyeháza előtt. Ezen az ülésen azt a szerződést hagyta jóvá a testület, amelynek értelmében 20 évig a pályázat nyertese, a HospInvest Zrt. működtetheti a kórházat.

(MTI, MNO)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.