Város szeretne lenni Jászkisér

Városi címre pályázik a közel 6000 lakosú Jászkisér; az Alsó-Jászság legnagyobb települése 1818-ban egyszer már kivívta ez a megtisztelő rangot, ám a XX. század elején az akkori közigazgatási átszervezés miatt meg kellett válnia tőle - közölte a nagyközség polgármestere az MTI-vel.

MNO
2008. 03. 27. 6:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A várossá nyilvánítás szándéka nem most, egyik napról a másik vetődött fel az önkormányzatnál, az elhatározás még az 1990-es évek közepén született, azzal a kitétellel, hogy fokozatosan kiépítenek mindent, amit a pályázat megkövetel – fogalmazott Hajdú László. Ennek alapján az egész faluban kiteljesedett az ivóvíz-, az áram-, a gáz- és a telefonhálózat, megteremtették a szilárd és folyékony hulladékok elszállításának módját. Az elöljáró tájékoztatása szerint Jászkisér jellemzője a jó színvonalú egészségügyi, bölcsődei, óvodai és iskola ellátás. A helyi közéletet megpezsdítő civil szervezetek működnek, ezen kívül köztestületi tűzoltósággal és mentőállomással is rendelkeznek.

A település az utóbbi években egyre jelentősebb szerepet vállalt a kistérség életében. Az oktatási területen a Heves megyei Péllyel kötött iskolafenntartó társulást, míg a mentőállomása és az önkormányzat saját pénzen fenntartott fizióterápiás szolgáltatása is térségi feladatot lát el. Tűzoltósága a Jászapátin, Jászladányban és Tiszasülyön élők biztonságára is ügyel. A képviselő-testület a termelő vállalkozások letelepedését fejlesztésre alkalmas területek biztosításával igyekezett segíteni.

Hajdú László elmondta, a jászkisériek tudják, hogy a várossá válás elsősorban a település presztízsét növelné, nem jelent automatikusan több pénzt, viszont újabb pályázati lehetőségek nyílnának meg, amelyek a fejlődést további esélyét adnák meg számukra. Jász-Nagykun-Szolnok megyében a rendszerváltás után öt település emelkedett városi rangra, így 1991-ben Jászárokszállás, 1993-ban Jászfényszaru, 1997-ben Újszász, 2004-ben Kenderes és 2005-ben Abádszalók.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.