Főváros: 270 helyett 350 milliárdot kérnek a metróra az uniótól

Előkészítetlenség miatt a Fővárosi Közgyűlés csütörtökön levette napirendjéről a fővárosi egészségügyi intézmények strukturális átszervezéséről szóló előterjesztést. Korábban alig néhány perces vita után, a kormánypártiak és az MDF támogatásával elfogadták a 4-es metró EU-támogatási pályázatát, és napirendi pontként szerepelt a BKV busztendere kapcsán lefolytatott társasági felügyelőbizottsági vizsgálati jelentés is. A hivatal épülete rendőri védelmet kapott, és átvizsgálták az ülésre érkezők táskáját, mert a Jobbik gyülekezést szervezett az épületbe.

MNO
2008. 04. 24. 12:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elfogadta a 4-es metró uniós támogatási pályázatát a Fővárosi Közgyűlés a kormánypártiak és az MDF támogatásával. A Fidesz-KDNP-képviselők nem vettek részt a szavazásban. Az előterjesztés szerint a 4-es metró 1-es és 2-es szakaszának összköltsége 517 milliárd forint, amiből 350 milliárd forintra uniós pályázatot nyújtanak be. Tarlós István Fidesz-frakcióvezető nehezményezte, hogy az utolsó, általuk ismert anyagban még 511 milliárd forint szerepelt a 4-es metró költségére.
Részletek
Pesti Imre (Fidesz) javaslatára az ellenzék és Bojár Iván (SZDSZ) támogató szavazatával a közgyűlés levette napirendjéről az egészségügyi struktúra-átalakítási indítványt és a Schöpf-Merei Kórház végelszámolásáról szóló előterjesztést is. A fideszes politikus abszurdnak nevezte azt, hogy most biztosítanának összességében 400 millió forintot a háttértanulmányokra, amelyek fél év múlva készülnének el.
Részletek

Hagyó Miklós (MSZP) és Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyettesek visszavonták azon indítványukat, hogy a Tétényi úti üzletközpontot egy kártérítési per kapcsán átadják egy kft.-nek. Emellett módosította a közgyűlés az önkormányzati lakások lakbéréről szóló rendeletét az áfa-szabályok megváltozása miatt. Így a lakbérek ismét áfa-mentessé váltak. Zárt ülésen, kormánypárti és MDF-es szavazatokkal a közgyűlés kft.-vé alakította át a Fővárosi Oktatási Központ Kht.-t, és öt fővárosi kórház felügyelő tanácsának létszámát megemelték 12-15 főre. Módosították mind a 127 fővárosi oktatási intézmény alapító okiratát is. A kormánypártiak szavazataival a közgyűlés elfogadta a fővárosi önkormányzat elmúlt évi gazdálkodásának zárszámadását is.
Részletek

A XII. kerületi Turul-szobor bontásával kapcsolatos előterjesztésről délután tárgyal a közgyűlés. E téma kapcsán a jobboldali pártok utcai tüntetést hirdettek. Emiatt a közgyűlés Váci utcai Újvárosháza épülete előtt, ahol a közgyűlés üléseit tartják, több tucatnyi rendőr cirkált. Az ülésteremben és annak bejárata előtt pedig megerősített városházi rendészet posztol, akiknek közterület-felügyelők is segítenek.

Másodszor is meghiúsult a Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettesnek az önkormányzat egészségügyi intézményeinek holdingszerű átalakítását célzó javaslatának elfogadása. Tarlós István Fidesz-frakcióvezető sérelmezve, hogy a kormánypártok jogszerűtlenül, rendre ismét napirendre veszik az egyszer már elutasított előterjesztéseket, „Isten nevében” arra kérte őket, hogy legalább „szánalmas indokolás” nélkül döntsenek az újbóli napirendre vételről.
Részletek
(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.