Léleknyomorító módszerek: a politikai elit lehallgatására készül a kormány + Dokumentum

Szilvásy György feloldotta annak a nem nyilvános kormányhatározatnak a titkosítását, amelynek módosításával Kósa Lajos Fidesz-alelnök szerint a kormány az önkormányzatok megfigyelését készítheti elő. Demeter Ervin figyelmeztetett: politikai célokra használják fel a titkosszolgálatokat. A KDNP tiltakozik, s azt kéri „minden golndolkodó embertől”, hogy tiltakozzon a kormány „léleknyomorító” módszerei ellen.• Mindenkit figyel a kormány

MNO
2008. 04. 18. 13:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint arról a Magyar Nemzet Online és a Magyar nemzet is beszámolt, Kósa Lajos Debrecen fideszes polgármestere amiatt kér magyarázatot Szilvásy Györgytől, hogy a kormány 311/2008-as titkos határozata szerint az önkormányzatok egy önkényesen kiválasztott részét, valamint a területfejlesztési tanácsokat nemzetbiztonsági ellenőrzés alá vonják, „Csak nem megfelelő információkat kívánnak gyűjteni a magyar politikusokról, képviselőkről, és nem képviselőkről egyaránt, így készülvén zsarolásukra, fenyegetésükre, ’megvásárolásukra’, biztosítandó a kisebbségi kormányzáshoz szükséges néhány szavazatot?” – teszi fel a kérdés a politikus.

A polgári titkosszolgálatokat felügyelő tárca nélküli miniszter pénteken elmondta: azért döntött a titkosítás feloldásáról, mert az ellenzéki politikus erről szóló interpellációja kapcsán tett felvetésének semmilyen igazságalapja nincs. Hozzátette: az 1998-ben született, másodszor módosított kormányrendelet azoknak az intézményeknek, szervezeteknek és cégeknek a körét tartalmazza, amelyek nemzetbiztonsági védelem alatt állnak.

Jogellenes megfigyelés titkosszolgálati eszközökkel

Kósa Lajos csütörtökön azt mondta, azért nyújtott be interpellációt Szilvásy Györgyhöz, mert szerinte a kormány arra akar felkészülni, hogy lehallgattassa a politikai elitet. „A kormány 3011/2008-as, titkos, szolgálati titkot képező határozatáról, amely lehetővé teszi lényegében a teljes magyar politikai elit titkosszolgálati eszközökkel történő jogellenes megfigyelését, a róluk gyűjtött információk politikai célzatú felhasználását, avagy útban a kisebbségi kormányzás felé” – ezzel címmel nyújtotta be interpellációját, a Fidesz alelnöke.

Demeter Ervin, a nemzetbiztonsági bizottság fideszes tagja, aki Kósa Lajoshoz hasonlóan, ugyanebben a témában nyújtott be interpellációt,„Érted jöttünk elvtárs, nem ellened” címmel, azt mondta: az általuk kifogásolt, 2008. márciusában meghozott kormányhatározat lényegében nemzetbiztonsági ellenőrzés alá vonja az önkormányzatokat, amihez a kormánynak nincs joga. A politikus megerősítette, hogy a miniszter az ő tudomása szerint is feloldotta az érintett határozat minősítését. Az Orbán-kormány titokminisztere hangsúlyozta: a nemzetbiztonsági törvény arra hatalmazza fel a kormányt, hogy a központi államhatalmi és kormányzati szervek nemzetbiztonsági védelmét ellássa. Ezeket a szerveket egy határozatban sorolja fel a kormány, most azonban indoklás nélkül kiterjesztette a nemzetbiztonsági védelmet és ellenőrzést az önkormányzatokra is.


Nézze meg eredeti méretben is a dokumentumot!

„Úgy gondoljuk, hogy a kormány ismét politikai célokra használja fel a titkosszolgálatokat” – fogalmazott a politikus. A volt titokminiszter elmondta, hogy a nemzetbiztonsági védelem és ellenőrzés titkosszolgálati eszközök alkalmazását jelenti, először egy úgynevezett objektumdosszét nyitnak a Nemzetbiztonsági Hivatalnál, felelőst neveznek ki a munka irányítására, információs csatornákat nyitnak, részben hivatalos részben titkos kapcsolatok révén.

Mit akarnak tudni?

Kósa Lajos interpellációjában formai hiányosságokat is számon kér az ügyben, mint írja, a kormányhatározat, amelyet 134-ed magával kapott kézhez, nincs aláírva, nem a miniszterelnök pecsétje szerepel rajta, nem rendelkezik nyilvántartásra és azonosításra szolgáló jelzéssel sem.

Demeter Ervin interpellációjában szintén ezt az ügyet feszegeti, és arra vár választ Szilvásy Györgytől, hogy milyen információkat kíván titkosszolgálati eszközökkel a kormány az önkormányzatoktól megszerezni, van-e összefüggés a kisebbségi kormányzásra készülés és aközött, hogy nemzetbiztonsági ellenőrzés alá vonják az önkormányzatokat, illetve, hogy milyen indokok alapján tette meg ezt a lépést a kormány.

A rendelet mostani módosításával olyan önkormányzatok és önkormányzati intézmények kerültek ebbe a körbe, amelyek támadásoknak, visszaéléseknek lehetnek kitéve az uniós források kiírása, vagy felhasználása miatt. Szilvásy György hangsúlyozta, a nemzetbiztonsági védelem együttműködésen alapul és többletfeladatokat jelöl ki a Nemzetbiztonsági Hivatal számára, de többletjogokat nem ad.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.