Magyar támogatás a horvát és albán NATO-tagságnak

A magyar miniszterelnök támogatásáról biztosította a NATO főtitkárának azt a kezdeményezését, hogy az Albániával és Horvátországgal folytatott csatlakozási tárgyalásokat mielőbb kezdjék meg és lehetőség szerint nyár előtti zárják le.

MNO
2008. 04. 18. 16:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyurcsány Ferenc erről Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkárhoz, valamint a szövetség tagállamainak állam- és kormányfőihez írt levelében írt.

A kormányfő hangsúlyozta: egyetért azzal, hogy Albánia és Horvátország legkésőbb a jövő évi csúcstalálkozóig csatlakozhasson a szövetséghez. E cél érdekében Gyurcsány Ferenc arra kérte a tagállamok állam- és kormányfőit, tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a csatlakozási tárgyalások után a lehető leghamarabb befejeződhessen a két tagállam felvételéhez és teljes jogú tagságához szükséges ratifikációs folyamat.

A miniszterelnök bízik a görög-macedón relációban felvetődött névvita mielőbbi rendezésében, és reményét fejezte ki, hogy Macedónia mielőbb – Horvátországgal és Albániával együtt – csatlakozhat a NATO-hoz.

A NATO április 3-i bukaresti csúcsértekezletén született döntés arról, hogy Horvátország és Albánia meghívást kap a NATO-ba. Macedóniával kapcsolatban úgy határozott a 26 tagállam állam- és kormányfője, hogy mihelyt megoldódik a nézeteltérés, meghívják a szövetségbe. Macedónia mielőbbi csatlakozását szorgalmazta a csúcson Bush amerikai elnök is, aki hangsúlyozta: a NATO nyitva áll a balkáni térség valamennyi országa előtt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.