Gyurcsány Ferenc erről Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkárhoz, valamint a szövetség tagállamainak állam- és kormányfőihez írt levelében írt.
A kormányfő hangsúlyozta: egyetért azzal, hogy Albánia és Horvátország legkésőbb a jövő évi csúcstalálkozóig csatlakozhasson a szövetséghez. E cél érdekében Gyurcsány Ferenc arra kérte a tagállamok állam- és kormányfőit, tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a csatlakozási tárgyalások után a lehető leghamarabb befejeződhessen a két tagállam felvételéhez és teljes jogú tagságához szükséges ratifikációs folyamat.
A miniszterelnök bízik a görög-macedón relációban felvetődött névvita mielőbbi rendezésében, és reményét fejezte ki, hogy Macedónia mielőbb – Horvátországgal és Albániával együtt – csatlakozhat a NATO-hoz.
A NATO április 3-i bukaresti csúcsértekezletén született döntés arról, hogy Horvátország és Albánia meghívást kap a NATO-ba. Macedóniával kapcsolatban úgy határozott a 26 tagállam állam- és kormányfője, hogy mihelyt megoldódik a nézeteltérés, meghívják a szövetségbe. Macedónia mielőbbi csatlakozását szorgalmazta a csúcson Bush amerikai elnök is, aki hangsúlyozta: a NATO nyitva áll a balkáni térség valamennyi országa előtt.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.